GenelYazılım

Yazılım Öğrenmeye Nereden Başlamalıyız?

Bilgisayar, web tasarım, teknoloji ve web site üzerinde kendinizi geliştirmek program yazmak ve çalışma yapmak istiyorsanız sizin öncelikle olarak yazılım öğrenmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda yazılım meraklıları için yazılın öğrenmeye nereden başlamalıyız sorusuna en doğru ve net cevabı arayacağız. Sizler de yazılımcı olmak istiyorsanız, yazılım öğrenmeye nereden başlamalıyız? Adlı makale yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Eğer yazılım hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız hangi alanda ne tür çalışmalar yapcagınıza karar vermelisiniz. Yani tüm yazılım dillerini öğrenerek birçok proje geliştirmek istiyorum derseniz, bu iş biraz zor olacaktır. Çünkü birden fazla işe bölünmeniz demek kafanızda canlandırmış olduğunuz bu projeleri tam anlamıyla icraate dökememek demektir.

Nereden Başlamalıyım?

Yazılım bilgisine sahip olmak istiyorsanız öncelikli olarak, en basit ve kolay olarak tabir edebileceğimiz html ve css dillerini öğrenmenizi tavsiye ederim. Bu söylemiş olduğum diller tam manasıyla yazılım dili olarak tanımlayamasakta ilerleyen çalışmalarınızda sizin her alanda işinize yarayacak bir dil olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Ancak sizin ilgilenmek istediğiniz alan yukarıda bahsetmiş olduğum gibi web tabanlı bir iş üzerine ise kesinlikle, ASP.NET ve PHP dillerini öğrenmelisiniz.  Bu dilleri öğrenmek için de yine size html ve css fayda sağlayacaktır. Bu yüzden html ve css önemi büyüktür.

Eğer bir mobil uygulama vb. çalışmalar yapmak istiyorsanız da bu alanda ciddi emekler sarf edildiğini unutmayınız.  Uygulama geliştirirken her zaman Android pazarının daha geniş olduğunu, bu alanda ilerlerseniz size daha çok getirisi olacağını söylemeden de geçemeyeceğim.

Yazılım Öğrenmeye Nereden Başlamalıyız?
Yazılım Öğrenmeye Nereden Başlamalıyız?

Sonuç olarak sizin kendinizi geliştirmek, çeşitli programlar yazmak istediğiniz alan hangisi ise, öncelikli olarak o alana net karar vermelisiniz. Daha sonra da o alanda çalışma yapabilmek için size faydası olacak doğru yazılım diline karar vererek, hem kişisel gelişiminizi daha hızlı bir hale getirebilir hem de daha fazla vakit kaybını önleyebilirsiniz.

Bu tamamen sizin kişisel düşünce fikirlerinize bağlı olarak gelişecektir. Sonuç olarak kısaca kendi ilgi alanıma bakacak olursak bu alanda pek fazla çalışma yapacağımı şahsen düşünmüyorum. Ancak c c# üzerine az denecek kadar da olsa bilgi sahibi olduğumu söylemeden geçemeyeceğim.

 

Sponsor Bağlantı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı