GenelYazılım

Wordpress Site Hızlandırma Eklentileri Nedir?

Her web sitesi sahibinin web site içeriği paylaşımının yanı sıra öncelikle önem verdiği konulardan biriside wordpress site hızlandırma yöntemleridir.  Bu yöntemler den şimdi kısa kısa bahsederek web sitenizi nasıl hızlandıracağına dair çalışmalar yapabilirsiniz. Öncelikle bir web sitesini hızlandırma dan önce o web sitesi yönetim panelinde ne tür uygulamalar yüklü olduğunu kontrol etmelisiniz. Bu sayede, web sitenizi yavaşlatacak veya boşa yer kaplayan kullanılmayan uygulamaları silerek bu işe başlayabilirsiniz.

  • WP Fastest Cache

Site açılma hızı en yavaş olan, web sitelerine baktığımızda genellikle wordpress alt yapısını kullanmaktadır. Bunun yanı sıra fazla ve gereksiz uygulama kullanımından da kaynaklanan bir yavaşlık mevcuttur. Bunun yanı sıra wordpress uygulamaları içerisin de % 80 oranında html kodlarını sıkıştırması sonucu web sitesi daha hızlı açılmaktadır.

Bu özelliği sağlayan uygulama yani eklenti ise, WP Fastest Cache adını vermiş olduğumuz eklentidir. Bu sayede web siteniz biraz daha açılma oranı yani hızı artacaktır. Ayrıca sitenizin gzip özelliğini kullanmada da yardımcı olacak bir eklentidir. Eklentinin en son güncellenmiş halini buradan yükleyebilirsiniz. Ayrıca BURADAN eklentiyi yükleyebilirsiniz.

    · Wp-Optimize

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi, wordpress alt yapısını kullanan web siteleri, genellikle fazla veya gereksiz kodlama, dosya bulundurmasından dolayı kaynaklanan bir yavaşlığı mevcuttur. Buna önlem alarak belli zaman aralıkları ile WP-Optimize uygulamasını kullanarak gereksiz bu eklenti veya dosyalardan kurtulabilirsiniz. Bu açıdan bakarsak size kesinlikle önerdiğim eklentilerden birisidir.
Eklentiyi eklemek için BURADAN linke tıklayınız.

  • Clean Options

Wordpress alt yapılı web siteleri hızlandırmak için yükleyebileceğimiz diğer bir uygulama da Clean Options’dur. Bu uygulama wordpress oluştururken yazmış olduğumuz kodlar gereksiz yer kaplayabilir. Buna sebep olarak sitenizin açılma hızı düşük olabilir.

Bundan dolayı, sitenize gelen ziyaretçi sayısı da az olacaktır. Böyle bir soruna karşı alınabileceğin önlem olarak eklentiyi yüklemenizi tavsiye ederim. Uygulamayı yüklemek için yapmamız gereken tek şey BURADAN Uygulamayı indirip wordpress kurmaktır.


Not: Wordpress alt yapılı olan siteler de eğer yukarıdaki uygulamaları yüklediniz, gereksiz dosyaları sildiğiniz halde hala sitenizin açılma süresi çok yüksek ( 4 veya 6 sn arası ) açılıyor ise bunun için sizin yapabileceğiniz fazla bir işlem yoktur. Böyle bir durumda ya sunucu ya geçerek daha hızlı bir erişim sağlayabilirsiniz veya host firmanız ile irtibata geçerek bunun nedeni hakkında bilgi alabilirsiniz.

Buradan çıkacağımız yola bakacak olursak, alacağımız host lara çok dikkat etmeliyiz. Bunun için daha önceden müşterilerden gelen yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetleri ile bire bir irtibat kurarak bu konuda ki hassasiyetinizi dile getirebilirsiniz.

 

Sponsor Bağlantı

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Yazı paylaşımınız için teşekkür ederim. Gerçekten tam aradıgım yazıydı Teşekkürler Osman bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı