GenelYazılım

Wordpress Hızlı İndex Alma Yöntemi

Eğer yeni kurmuş olduğunuz herhangi bir alanda, bir wordpress siteniz var ise biraz sonra bahsedeceğimiz alanları dikkatlice okuyup, kurmuş olduğunu wordress sitenize hızlı index alma yöntemi geliştirmiş olacaksınız. Google üzerinden alacağınız indexler sizin web siteniz için hayati önem taşımaktadır. Bunlar sizin ne kadar ve nasıl kullanıcılara ulaşacağınıza dair önemli bir olaydır. Wordpress Hızlı İndex Alma Yöntemi bu açıdan önem arz etmektedir.

Gelin şimdi wordpress hızlı index alma yöntemlerinden kısa kısa bahsedelim. Öncelikle, hemen hemen her wordpress site sahibi paylaşımının arkasında sitesinin index almasını ve Arama motorlarında üst sıralara yerleşmek ister. Bu herkesin birincil önceliğidir. Buna karşın diğer web site sahipleri de bunu yapmak ister. İşte tam burada index almanız ve arama motoru tarayıcılarında üst sıralarda yer almanızı sağlayacak bazı özellikler vardır. Bunlar, wordpress kurulum aşamasında eklentiler de yüklemeniz gereken bazı eklentileridir. Tabii, bunların yanı sıra farklı yapmamız gereken işlemler de olacaktır.

Wordpress Hızlı İndex Alma Yöntemi
Wordpress Hızlı İndex Alma Yöntemi

Wordpress Seo Ayarlaması

Eğer yeni bir wordpress kullanıcısı iseniz, pek bir bilginizde yoksa üzülmeyin. Wordpress bu gibi durumları da düşünmüştür. Bunun için yapmanız gereken tek şey wordpress üzerinden eklenti yüklemenizdir. Peki bu eklenti nedir? Bu eklenti sizin yazı içi seo ayarlamasına dikkat edecek, önemli noktaları ipucu ile size belirterek, paylaşacağınız içerikleri daha kaliteli ve seo uyumuna dikkat edecek şekilde bir hal almanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden size önerim ‘ Yoast Seo ‘ dur. Sizin için hem faydalı hemde daha basit ve kullanışlı bir seo ayarlama programı olacaktır. Seo ayarlamalarını yaparken, başlık ve meta etiketlerini de birbiri ile alakalı olacak şekilde ayarlamanızı ve bu şekilde paylaşım yapmanızı öneriyorum.

Ping Nedir? İndex Almada Faydası Nelerdir?

Ping öncelikle arkadaşlar arama motorlarının sitenize ben budayım!, buraya girdim uyarısını sağlamaktadır. Yani herhangi bir kullanıcı gibi, sitenizin varlığından arama motorlarına bahsedip arama motorları ( Google, Yandex ) sizin sitenizi kendi botları tarafından ziyaret ederek, içeriklerin-izi kontrol etmektedir. Bu içeriklerin-izi kontrol ederken yazı içi uyum, site açılma hızı, imla kuralları gibi detaylı bir çok konuya bakmaktadır. Ayrıca sizin yazmış olduğunuz yazıyı sizden önce başka biri yazmış mı?, site içerigi özgün mü kontrolü yapmaktadır. Bunun ardından sizin web sitenizi belirlemiş olduğu puan aralığına taşıyarak Arama motorlarında sıralamaya sokmaktadır. Ping bu açıdan önemli bir işlev taşıdığını söyleyebiliriz.

Wordpress Hızlı İndex Alma Yöntemi
Wordpress Hızlı İndex Alma Yöntemi

Diğer Yöntemler Nelerdir?

Web sitenizin açılma hızının kontrol ediniz. Arama motorlarında, siteniz hızlı index almış olsa bile site açılma hızı yavaş olacağından dolayı, uzun süre beklemek istemeyen kullanıcılar sitenizi bir daha ziyaret etmeyecektir. Bu açıdan site açılma hızı önemlidir. Sitenizin açılma hızını artırmak için, Wp Smush gibi çeşitli wordpress eklentilerin-izi sitenize kurabilirsiniz. Bu size fayda sağlayacaktır.

Ayrıca hızlı index alma yöntemlerinden birisi de web sitenizde paylaşım yaptıktan sonra, Google üzerinden index yemesi için bağlantı url paylaşımı yapabilirsiniz. Wordpress sitenizi hızlandırmanın diğer bir yöntemi, forumlar ve çeşitli İnternet siteleri üzerinden kendi web sitenizi tanıtın. Bu sayede, backlink yöntemi ile arama motorları sitenizi daha çok ziyaret ederek, paylaşmış ve paylaşacağınız yazıları daha hızlı bir şekilde indexleyecektir. Ayrıca Buradan ücretsiz backlink alabileceğiniz siteler belirtilmiştir. Buradan da diğer yazımıza ulaşabilirsiniz.

Sponsor Bağlantı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı