Genel Wordpress

WordPress Güncellemeleri Neden Önemli?

Web sitelerinde en çok kullanılan alt yapılarından birisi de wordpress dir. WordPress güncellemeleri neden önemli? Sorusuna cevap vermeden önce, wordpress nedir ve neden güncelleme  yapmalıyız sorularına cevap arayacagız. Gelin şimdi detaylı bir şekilde wordpress hakkında bilgiler paylaşayım.

WordPress web sitesi sahiplerinin en çok kullandığı alt yapılardan birisidir. Bunun yanı sıra web site yönetiminde diğer alt yapılarda kullanılabilir. Ancak hem ülkemizde hem de yurt dışında kullanılan en büyük ve en önemli uygulamalardan birisi de wordpress dir.

WordPress Her Anlamda En İyisi

WordPress açık kaynak kodlu olduğundan dolayı tüm yazılımcılar tarafından geliştirilmeye açık bir sistemdir. Bu yüzden sürekli olarak geliştirilmekte olan bir sistemdir.

Bunun yanı sıra gelen güncellemeler sayesinde, yeni yayınlanan exploit lere karşı yeni güvenlik önlemleri de almaktadır. Bu da wordpress en önemli özelliklerin den birisi olduğunu söylemeden geçemeyiz.

WordPress Güncellemeleri Neden Önemli?

WordPress Güncellemeleri Neden Önemli?

Bu soruya verilecek cevaba gelecek olursak, yukarıda da söylemiş olduğumuz gibi yeni çıkan exploitlere karşı ğüncellemelerimizi yapmamız gerekmektedir. Sadece WordPress anlamında dğil web sitemiz için kurmuş olduğumuz diğer eklentileri de wordpress sürümümüz ile uyumlu olması durumunda güncelleştirme yapmamız her zaman web site yöneticilerinin karına olan bir durumdur.

Sadece WordPress Yeterli mi?

Web sitenizin güvenligi içinsadece wordpress yeterli değildir. Bunun sebebi ise eklentilerinizden kaynaklıolarak da web siteleriniz hacking yapılabilmektedir. Bu yüzden kurmuş olduğunuzeklentiler de bu anlamda büyük önem arz etmektedir.

Bunun yanı sıra hosting paketlerinizi de bu alanda dikkatli seçerek almalısınız. Doğru ve güvenilir birhost satın alırken özellikle bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Kısaca bahsedecek olursak;  firewall güvenliği,günlük yedekleme özelliği, ve diğer almış olduğu güvenlik eklentileri büyük önem arz etmektedir. Ayrıca BURADAN en iyi wordpress eklentileri yazıma giderek wordpress uygulamasında %100 uygunluk sağlayan uygulamalardır.

Son olarak sizlerinde bu konuda görüş ve önerileri var ise yorum kısmına çekinmeden belirtmenizi rica ediyorum.

Paylaşabilirsin (:

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YOK

Yorum Yap..