WhatsApp Web Nedir Nasıl Kullanılır? 2

WhatsApp Web Nedir Nasıl Kullanılır?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Günlük yaşantımız esnasında mobil uygulama olarak kullandığımız programlardan biriside WhatsApp uygulamasıdır. Gerek iş hayatımızdaki yogunlugumuz’dan dolayı, gerek çeşitli alanlarda, sevdiklerimiz ile çeşitli fotograf, video vb. paylaşımlar yapmamız için tüm dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalardan biriside WhatsApp uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanırken çeşitli şekillerle de işlem yapabiliriz. Yani, dilersek mobil olarak uygulamamıza giriş yapabilir veya WhatsApp Web üzerinden, bilgisayarımızdan da uygulamamıza giriş yapabiliriz. Bu uygulamanın sağladığı özelliklerden biriside budur. Gelin şimdi konumuzu detaylı bir şekilde ele alalım…

WhatsApp Nedir?

Cep telefonlarımızdan İnternet bağlantısı sayesinde istediğimiz kişi veya kişiler ile mesajlaşabileceğimiz bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde kısa mesaj göndermeden sadece İnternet bağlantısı sayesinde uygulamamızdan mesaj gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra , son gelen güncellemeler sayesinde , sevdiğiniz kişiler ile görüntülü bir şekilde de konuşabileceksiniz. Tabi, görüntülü konuşma esnasında görüntü kalitemiz, İnternet bağlantı hızına göre değişiklik gösterebilir.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web Nedir Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nedir Nasıl Kullanılır?

Reel hayatımızdaki, yoğunluklardan ötürü cep telefonlarımızı çok fazla sık bir şekilde kontrol edemeye biliriz. Bunun içinde, gerek iş anlamında gerek özel hayatımızda gelecek olan önemli mesajları görüntüleyebilmek adına kullanmak için geliştirilmiş olan bir uygulamadır. WhatsApp web bilgisayarlarımız üzerinden uygulamaya girerek bize gelen mesajları kontrol edebilir, mesaj yazabilir hatta emoji bile gönderebiliriz. Bu bizim için hem zamandan tasarruf etmemizi sağlar hemde işlemlerimi daha kısa bir sürede tamamala’mamıza yarar sağlayacaktır.

WhatsApp Web Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WhatsApp Web Nedir Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nedir Nasıl Kullanılır?

Herhangi bir yerde, herhangi bir bilgisayardan WhatsApp web’e giriş yaptıktan sonra, oturumu sürekli açık tut demiş isek, siz bilgisayarı kapatsanız bile uygulama orada açık kalacaktır. Buda sizin özel WhatsApp mesajlarınızın, o bilgisayarı kullanan kişilerin’de görüntüleyebileceği, hatta mesaj bile atabileceği veya kötü amaçlı olarak bu mesajlaşmalarınızın farklı kişilere gösterebileceği bir hatadır. Bunun önlemini almak için, bilgisayarımızda WhatsApp web uygulamasına girdikten sonra, tamamen çıkış yaptığımızı kontrol etmeliyiz. Bu şekilde kontrollerimizi sağlar isek herhangi bir şekilde sorun kalmaz.

Ayrıca bilgisayarlardan uygulamaya giriş yaparken o bilgisayarın içinde herhangi bir virüs olmadığını da kontrol etmelisiniz. Bu sizin için uygulamayı giriş yaptığınızda, güvenliğiniz açısından önemli bir işlev olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak