Neden Blog Açmalıyım? 2

Neden Blog Açmalıyım?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Web sitesi açmak düşüncelerinizi insanlarla paylaşmak istiyorsunuz ancak, bu işe neden veya nasıl başlayacağınıza dair bilginiz yok ise sizlere neden blog  açmalıyım? Sorusuna maddeler halinde cevaplar arayacağız. Sizlerde biraz sonra bahsedeceğim maddeler sayesinde neden blog açmalıyım? Sorunuza kesin ve net cevaplar bulabileceksiniz. Gelin şimdi maddeler halinde bunları inceleyelim.

  • Duygu ve Düşüncelerinizi Aktarın

Okumayı araştırmayı seven insanlar genel olarak araştırdıkları konular hakkında makale yazıları hazırlayarak, bu konuda bilgi edinmek isteyen diğer insanlarında bilgi sahibi olmasına yardımcı olmak istemektedir.

Bu alanda devreye blog yazarlığı veya blogculuk devreye girmektedir. Tamamen kişisel ad-soyad veya kafanızda belirlemiş olduğunuz domain ile birlikte blogunuzu kurabilir, insanlarla paylaşmak istediğiniz konular hakkında yazılar ele alabilirsiniz.

  • Bilgi Paylaştıkça Güzeldir

Örnegin herhangi bir konuda araştırma yaptınız ve insanlara bu konular hakkında bilgi vermek istiyorsunuz. Herhangi bir hosting firması ile anlaşarak herhangi bir webmaster bilginize gerek kalmaksızın belli bir ücret ödeyerek sizde kişisel blogunuzu açabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Neden blog açmalıyım? Sorusuna verilecek güzel cevaplardan birisi olduğunu düşünüyorum.

Neden Blog Açmalıyım?

  • Kendi Dünyanızı Yaratın

Kendi dünyanızı yaratın! evet tamda anlatmak istediğim şey bu, tamamen siz ve sizin gibi çeşitli konularda bilgi edinmek isteyen insanların toplandığı çeşitli paylaşımlar yaparak bilgi edindiği, kişisel olarak marka çalışması yaparak kendinizi tüm dünyaya tanıtmanıza sebep olacaktır. Bu sayede hem reel alemde hemde sanal alemde sizinle iletişim kurmak isteyen çeşitli düşüncelerini paylaşmak isteyen insanlar ile dolu olacaktır.  Bu alanda sizlere blogculugun birçok faydası olacaktır.

  • Maddi Anlamda Katkı Sağlar

Kişisel blogunuzu belirlemiş olduğunuz alanda açarsanız belirli bir zaman sonra sizlerinde düzenli içerik sağlamanız dahilinde, Google Adsense üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Olaya ilk bakışınız hiçbir zaman para olmasın ancak ilerleyen dönemde emek ve sabırın sonucunda sizlerde blogunuzda para kazanabilirsiniz. Buda size ekstra olarak bir katkı sağlayacaktır. Ayrıca bir hobi olmaktan daha çok bir marka veya düzenli yağılan bir iş olarak da bunu görebilirsiniz.

Not: Sizlerde neden kişisel blog açmalıyım sorusuna yorum kısmına görüş öneri ve düşüncelerinizi belirterek, yazıma katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca kişisel blog da olması gereken özellikler neler olduğunu BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak