iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır? 1

iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

iPhone kullanıcılarının sık rastlamış olduğu sorunlardan birisi de iPhone rehberi sim karta aktarım işlemidir. Aslında zor gibi görünen bu işlemi biraz sonra anlatacağımız yazı ile kısa bir süre içinde aktarım sağlayabileceksiniz.

Bu yazımızın ardından iPhone rehberi sim karta nasıl aktarılır? Sorusuna en doğru ve net cevabı bulacağınızı umuyoruz. Gelin şimdi bu olay nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde ele alalım.

iPhone rehberini saklamak için çeşitli programlar mevcuttur. Ancak bu programlar yerine size en sağlıklı uygulamalardan birisi olan My Contacts Backup uygulamasını indirmelisiniz. Bu uygulama diğer uygulamalara nazaran daha kullanışlı ve kullanıcıları tarafından güzel yorumlar ile belirtilmektedir.

Ayrıca uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Uygulumayı indirdikten sonra iPhone rehberinizi sim karta aktarmanız için sadece birkaç adım kalmış olacaktır. Bu adımlar sayesinde de rehberinizi sim kartınıza aktarım işlemini yapabileceksiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken diğer bir işlem, uygulamanın telefonunuzda doğru bir şekilde çalışması için rehber iznini vermeniz gerekmektedir.

Rehbere izin verme işlemi ne özellikle dikkat etmelisiniz. Bu izni verdikten sonra backup seçeneğine tıklayarak rehberinizin yedeklenmesine izin vermelisiniz. Burada rehberinize ait kaç kişi olduğunun bilgisinide göreceksiniz.

Bu yedekleme işlemini yaptıktan sonra, rehberinizi dilerseniz mail olarak kendinize veya başka birine gönderebilir bunun yanı sıra dosya olarak rehberinizi indirebilirsiniz. Bu 2 yolda sizin işinizi büyük oranda kolaylaştıracaktır.

Bu işlemi de yaptıktan sonra, Add Al contacts isimli seçeneğine tıklayarak rehberinizi yeni telefonunuza aktarabilirsiniz. Yukarıda anlattığım şekilde işlemi yaparsanız en fazla 10 dk içinde rehberinizi sim kartınıza aktarım sağlayabilirsiniz.

Sim Kartındaki Kişileri Telefona Aktarma

Sim kartınızdaki kişileri telefona aktarma işlemi yaparken yukarıda söylemiş olduğumuz uygulama gibi bir uygulama indirmenize gerek yoktur.

Bu işlemi yapaken iPhone telefonunuzdan ayarlar kısmına giriniz. Ayarlar sekmesine girdikten sonra mail, kişisel seçeneğine giriş yapınız. Oradan da simdeki kişileri aktar seçeneğine tıklayarak sim kartınızdaki kişileri telefona aktarma işlemi yapabilirsiniz.

♦Önemli♦: Yukarıda söylemiş olduğum işlemleri yaparken herhangi bir sorunla karşılaştığınızda yorum olarak belirtirseniz size yardımcı olmaya çalışabilirim. Bunun yanı sıra e-mail üzerinden de sorularınızı bana yöneltebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak