Genel Mobil

iPhone Hızlandırma Yöntemleri Nelerdir?

Bu yazımda iPhone kullanıcıların belkide en önemli problemlerinden birisi olan iPhone yavaşlama veya donma sorunundan bahsedeceğim. Biraz sonra bahsedeceğim iPhone hızlandırma yöntemleri ile sizlerde artık eskisi gibi telefonunuzu hızlı bir şekilde kullanabileceksiniz. Gelin şimdi iphone nasıl hızlandırılır detaylı bir şekilde inceleyelim.

iPhone Hard Reboot Etmek

iPhone kullanıcıları için hızlandırma yöntemi olarak ilk aşama da önereceğimiz uygulama iPhone hard reboot etmeniz olacaktır. Daha açık bir şekilde anlatacak olursak telefonunuzu, resetleme anlamına da gelmektedir. Yavaşlayan iPhone telefonlarınızı bu yöntem ile bir nebze de olsa hızlandırabilirsiniz.

Güncel İOS Sürümünü Kullanınız

iPhone lerde genel olarak yavaşlama problemlerine karşı ios işletim sistemini sürekli olarak yazılım güncellemesi yapmalısınız. Bu yüzden dolayı da telefonunuzda bir yavaşlama yaşanabilmektedir. Buna karşı alınabilecek önlemler arasında ios işletim sisteminizi sürekli olarak güncel ve son sürüm olarak kullanmanızı öneririm.

iPhone Hızlandırma Yöntemleri Nelerdir?

Gereksiz Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

Telefonunuzda kullanmadığınız ve arka planda telefonunuzu meşgul eden birçok uygulama olabilir. Böyle bir durumda arka plan uygulamalarını kontrol ederek buna uygun bir şekilde kullanmadığınız programları silmenizi ve telefon hafızasında fazla yer kaplamamasını sağlamalısınız. Bu şekilde de telefonunuzda az da olsa bir hızlanma sezeceğinize eminim.

Aşırı fazla kullanımdan dolayı da telefonunuzda yavaşlamalar yaşanabilmektedir. Bu gibi durumda da telefonunuzu birkaç gün arayla kapatarak, en az 15 dk kapalı kalmasını sağlayınız. Daha sonra telefonunuzu tekrar açarak kullanımı sağlayabilirsiniz. Buda iPhone hızlandırma yöntemlerinden birisi olarak kabul edilebilir.

Gereksiz Mesaj, Görüntü ve İçerikleri Temizleyin

iPhone telefonunuzda yedeklemenizi yaptıktan sonra ilerleyen zamanlarda saklamayı düşünmediğiniz fotograf, video veya notlar var ise bunları telefonunuzda fazla yer kaplamaması adına temizlemeniz uygun olacaktır. Bunun yanı sıra, gereksiz mesaj ve uygulamaları da temizlemenizi şiddetle öneririm. Bunların size faydası olacaktır.

⇒Not: iPhone kullanıcılarında genel olarak ios işletim sisteminin gelen güncellemesinden dolayı birçok şikayet gelmektedir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak bizim yapabileceğimiz pek fazla bir olanak bulunmamaktadır.

Bunun temel sebebi telefonların otomatik olarak iPhone tarafından yavaşlatılması dır. Bu nedenle yukarıda söylemiş olduğumuz işlemleri yaptıgınız halde telefonunuz hızlanmıyor ise, size en yakın puppa iletişim ile irtibata geçerek telefonunuzu varsa garantiye yollamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca BURADAN kayıp ve çalıntı telefona nasıl ulaşılır adlı makale yazıma da gidebilirsiniz.

 

 

Paylaşabilirsin (:

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YOK

Yorum Yap..