iPhone Güncelleştirmeleri Nasıl Yapılır? 2

iPhone Güncelleştirmeleri Nasıl Yapılır?

Yazar Osman ALKAN
2 yorumlar

Cep telefonu kullanıcıları için belkide en önemli işlemlerden birisi olan güncelleştirme işlemini bu yazımda Apple kullanıcıları için veya diğer bir tabir ile iPhone kullanıcıları için Apple güncellemeleri nasıl yapılır sorusuna detaylı bir şekilde cevap arayacağız. Artık iPhone kullanıcıları da çok kısa bir süre içerisinde iPhone telefonlarını güncelleştirme işlemini yapabilecektir. Gelin daha fazla uzatmadan makale yazımıza başlayalım.

iPhone Güncelleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle kullanmış olduğumuz cep telefonumuz dan ayarlar bölümüne giriyoruz. Ayarlar kısmına girdikten sonra oradan da genel ayarlar sekmesine tıklıyoruz. Bu bölümü açtıktan sonra karşımıza yazılım güncelleme kısmı çıkmaktadır. Buraya tıklayarak eğer cep telefonumuz da bir güncelleme gelmiş ancak siz bu güncelleme işlemini yapmamış iseniz buradan otomatik bir şekilde wifi bağlantısı ile güncelleme paketini telefonunuza yükleyerek kısa bir süre içerisinde bu güncelleme işlemini yapabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir; iPhone rehber sim karta nasıl aktarılır?

Güncellemeler Neden Önemlidir?

Güncellemeler neden önemlidir gibi bir soruya verebilecek birçok cevabımız bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi android veya iphone kullanıcıları için yeni gelen güncellemeler sayesinde farklı özellikler ve kullanıcı odaklı performans iyileştirmeler olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra güvenlik alanında herhangi bir açık var ise gelen güncelleştirme paketleri sayesinde, bu açıkların kapatılmasını sağlayabiliriz.

Bu anlamda yukarıda bahsetmişolduğum konular gibi farklı alanlarda da iyileştirmeler olabilir. Bu yüzdentelefonlarınızda her zaman son güncel sürümleri kullanmanızı öneririm.

iPhone Güncelleştirmeleri Nasıl Yapılır?

Ancak şunu da unutmamalısınız ki, iPhone kullanıcıları yapmış oldukları güncellemeler sonunda telefonlarında bir yavaşlık olduğuna dair, gerek forum gerekse sosyal medya üzerinden dile getirmişlerdir. Bu sorunu da Apple nin yapmış olduğu bir açıklama da; gelen güncellemeler ile eski model iPhone telefonları yavaşlattıklarını açıklamışlardır.

Not: Sizlerin de bu konuda ki düşüncelerinizi veya görüş ve önerilerinizi yorum kısmına belirterek daha fazla kişiye ulaşmama ve sohbet havasında bir tartışma ortamı oluşturmamıza yardımcı olabilirsiniz.Ayrıca BURADAN  iPhone hızlandırma yöntemleri adlı makale yazıma da ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

2 yorumlar

Melih 9 Aralık 2018 - 19:56

iPhone güncellememi sayenizde hızlı ve kolay bir şekilde yaptım. Yeni iPhone kullanıcıları için önemli bir paylaşım olmuş teşekkürler

Cevap
OsmanALKAN38 9 Aralık 2018 - 21:14

Yorumunuz için teşekkür ederim. Diğer blog yazılarıma da göz atarak farklı konularda destek alabilirsiniz. Ayrıca destek kısmından direk sorularınızı bana iletebilirsiniz.

Cevap

Yorum bırak