GenelYazılım

Hızlı İndeks Alma Teknikleri Nelerdir?

Yeni bir web sitesi kuran, seo ayarlarını yapan veya bu işlemleri yaptıktan sonra web sitesinde paylaşacağınız yazılar arama motorları tarafından ( Google, Yandex ) botlar yardımı ile incelenerek sitenizin indeks alması sağlanacaktır. Eğer indeks almada sıkıntı yaşıyor iseniz, Hızlı İndeks Alma Teknikleri Nelerdir? Adlı makalemi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Öncelikle, hızlı indeks almanın birçok yolu bulunmaktadır . Şimdi bunları başlıklar halinde detaylı bir şekilde inceleyelim.

Sosyal Medya Paylaşımları

Hızlı İndeks Alma Teknikleri Nelerdir?
Hızlı İndeks Alma Teknikleri Nelerdir?

Bir web sitesinizi kurduktan sonra o sitenize ait sosyal medya platformlarında hesaplarınızı kurmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Bu size hem içerikleriniz’in sosyal medya üzerinde ( Facebook, Twitter, Instagram ) paylaşarak web sitenize ziyaretçi çeker hemde arama motoru botlarınız’ın site üzerinde daha çok ve kolay bulmasına sebep olacaktır. Bu yüzden sosyal medya paylaşımlarınızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Seo Ayarlamaları ve Çalışması
İnternet ve YouTube üzerinde seo ayarları nasıl yapılır şeklinde bir arama yaparsanız birçok video ve içeriğe ulaşabileceksiniz. Bu sayede seo ayarlarınızı doğru bir şekilde yaparak web sitenizi arama motorları tarafından tanınmasını ve hangi kategoride içerik paylaşımı yapıyor iseniz o alanda, tanınmanızı sağlayacaktır. Bu açıdan size önerebileceğim seo eklentisi ise Yoast seo’dur. Bu eklenti seo açısından gayet iyi ve basit kullanımı ile kısa sürede seo ayarlarınızı yapabileceksiniz.

Bunun yanında çeşitli web site veya forumlara ücretli ve ücretsiz backlink çalışması yaptırarak kendi sitenizin daha iyi bir Alexa sıralamasına ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu anlamda seo çalışmaları ilk ve orta düzey de web site sahiplerinin sitelerinin geliştirmeleri için yapması gereken bir çalışmadır. Seo çalışmaları sayesinde arama motorları daha hızlı indeks almanızı sağlayacaktır.

Kaliteli ve Güncel İçerik

Hızlı İndeks Alma Teknikleri Nelerdir?
Hızlı İndeks Alma Teknikleri Nelerdir?

Herhangi bir konu üzerinde bir makale çalışması veya site içinde bir içerik çalışması yapacak iseniz öncelikle oluşturmuş olduğunuz içeriğin kaliteli olması gerekir. Kaliteliden kastım, seo ayarlarına uygun, en az 300 kelimeden oluşmuş, noktalama ve imla kurallarına dikkat edilmiş ve o konu ile alakalı olan en az 2 tane optimize edilmiş resim olması gerekmektedir. H2 etiketlerini doğru bir yerde kullanarak kullanıcılar için akıcı bir metin oluşturmanız da önemlidir.

Güncel içerikten kastım, herhangi bir alanda içerik paylaşımı yapılmadan önce ziyaretçilerin o alanda sürekli bir araştırma veya güncel konu olması gerekmektedir. Bu sayede sizin arama motorlarında ilk sayfada çıkmanızı sağlayarak o konu için web sitenize tıklanma sayısı artacaktır. Bu anlamda güncel içerik paylaşmanız o alanda daha az paylaşımın olması ve sizin sıcagı sıcağına paylaşım yapmanızdan dolayı daha hızlı bir şekilde indeks alacaktır.

Kısaca hızlı bir şekilde indeks almak ve daha hızlı bir şekilde web sitenize ziyatçi çekmek istiyorsanız Hızlı İndeks Almanın Yolları Nelerdir? Adlı makalemiz içinde yer alan bu aşamaları doğru bir şekilde yapmalısınız.

 

 

Sponsor Bağlantı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı