Google Adsense Nedir? 2

Google Adsense Nedir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Bu yazımızda Google Adsense nedir? Sorusuna en doğru ve net cevabı aramaya çalışacağız. Bunun yanı sıra adsense hesabınızı doğrularken dikkat etmeniz gereken ne gibi hususlar olduğunu başvuru aşamasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde ele alacağız. Gelin makalemize başlayalım…

Google Adsense Nedir?

Google Adsense, web site sahiplerinin blog veya web sitelerinde çeşitli reklamların yayınlanmasına denir. Google Adsense için ayrıca Google nin kurmuş olduğunu bir hizmet ve reklamcılık işlemi de olduğunu söyleyebiliriz. Google adsense tamamen her kullanıcı için açık ve web site sahiplerinin ücretsiz bir şekilde başvuru yapabileceği bir platformdur. Google Adsense özellikle kişisel blog veya web sitelerinden para kazanmak isteyen kullanıcılar için ayrı bir özellik taşımaktadır. Bu anlamda Google Adsense web site sahipleri için önemli bir etkendir.

Google Adsense Başvuru Yapma

Eğer bir web site sahibi iseniz ve İnternet üzerinden belli bir oranda gelir elde etmek istiyorsanız, Adsense sizin için önemli bir etkendir. Başvuru aşamasında dikkat etmeniz gereken birkaç husus da bulunmaktadır. Kısaca bunlardan bahsedecek olursak,

  • Yeterli İçerik Oluşturmak: Belki de Google nin en çok dikkat etmek de olmuş olduğu bir nedendir. Google nin sitenizde reklam yayınlanması için belli bir oranda içeriğe sahip olmanız gerekmektedir. İçerik oluşturur iken, dikkat edilmesi gereken önemli birkaç noktada bulunmaktadır. Şimdi bu hususlardan bahsedelim. Öncelikle içerik veya materyaller hazırlarken özgünlüğe dikkat etmeniz birincil öncelik olacaktır.  • Hem arama motorlarında ilk sayfalar da yer almak bu sayede web sitenize belii bir oranda takipçi çekmek istiyorsanız, bu anlamda daha da fazla bir önem kazanmaktadır. Özgün içerik oluşturur iken aynı zamanda seo ve imla kurallarına ayrıca dikkat etmeniz size hem fayda sağlayacak hem de daha hızlı büyümenize fayda edecektir.

    Google Adsense Nedir?

    Google Adsense Nedir?

  • Çalıntı İçerik: Google yukarıda bahsetmiş olduğum gibi özgün içeriğe büyük önem vermektedir. Eğer içeriğiniz belli bir kalite de değil ve özgünlükten yoksunsa hem Google Adsense hesabınız onaylanmaz, onaylanmış olsa bile ban yeme olasılığınız artmaktadır. Bu alanda çalıntı içerik olmamasına özgünlüğe büyük önem veriniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak