Genel Girişimcilik

Geleceğin Mesleği Nedir?

Üniversite tercihleri zamanında birçok kez duyduğumuz kelimelerden birisi de geleceğin mesleği nedir? En çok ataması olan bölümler hangisidir? nasıl çok para kazanırım tarzı sorular geldiğini gerek uzmanlara gerek bu işle ilgilenen kişilere sorulduğunu gördüm. Ben de bu yazımda geleceğin mesleği nedir? Sizler için hazırlayıp derledim. Gelin şimdi geleceğin mesleği nedir? Adlı makale yazımı detaylı bir şekilde inceleyelim.

Aslında geleceğin mesleği diye bir şey yoktur. Geleceğini belirleyen sizler ve yapmak istediğiniz iş vardır. Siz kendinizi hangi alanda ilerletmek, hangi alanda başarılı bir şekilde çalışmalar yaparak başarılı bir birey olmak istiyorsanız o alana ilerlemelisiniz.

Nasıl fazla para kazanırım okulum bitince nasıl fazla iş bulma olanağım var diye düşünmeniz size bir fayda sağlamayacaktır. Şunu unutmayın ki, nasıl mutlu bir hayat geçirerek bir iş de çalışırım demeniz sizin daha çok faydanıza olacaktır. Mutlu olmayacağınız bir mesleği yapmak sadece size belki biraz fazla kazandırır ancak mutlu bir hayat sürmezsiniz. Bunun yanı sıra hayatınız da keşkeler ile baş başa kalmamış olursunuz.

Geleceğin Mesleği Nedir?

Geleceğin Mesleği Nedir?

Dünya genelinde yapılan çalışmalara ve gelişmelere şöyle bir baktığımızda her zaman ilk sıralarda yerini bilgisayar, yapay zeka, teknoloji ve bilim yerini korumaktadır. Teknoloji de olan yeni gelişmeler hem sağlık hem de insan hayatını kolaylaştıran diğer etkenleri de birbirine bağlı bir şekilde etkilediği için üniversite tercihlerinizde bu alana yakın bir bölümü seçmeniz sizin de gayretleriniz ile birlikte daha iyi noktalara gelmenize fayda sağlayacaktır. Ancak şunu unutmayın ki, hiçbir şey sizin yapmak istediğiniz meslekten daha önemli değildir.

Severek yaptıgınız bir işte her zaman başarılı olursunuz. Başarılı olduğunuz alanda her zaman daha çok ilgi ve para kazanmanız da daha olanaklı olacaktır. Bu anlamda yukarıda ki söylemiş olduğum bölümler kişisel olarak ilerleyen dönemde daha çok ilgi çekecek ve geleceği olabilecek olarak ön gördüğüm bölümler olduğunu söyleyebilirim. Bunlar tamamen benim kişisel görüşümdür.

Sizler farklı meslekleri de geleceğin mesleği olarak görebilirsiniz. Eğer sizlerinde geleceğin mesleği olarak gördüğünüz bir bölüm veya alan varsa yorum kısmına belirterek, diğer okurlarımın da bilgi almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca BURADAN üniversite tercihleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler adlı makale yazıma ulaşabilirsiniz.

Paylaşabilirsin (:

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YOK

Yorum Yap..