Genel Wordpress

En İyi WordPress Eklentileri

WordPress tabanlı bir web sitesini kurup yayınlamak asla tek başına yeterli bir iş olmayacaktır. Bu siteyi hızlandırmak, güvenli kılmak, popüler yapmak, görsel açıdan güzelleştirmek gibi daha pek çok adımın da atılması gerekmektedir.

Bu tür amaçlar için kullanılan ek çok faydalı eklenti bulunmaktadır. Bu yazımızda en iyi wordpress eklentileri ve onların hangi amaçlarla kullanıldıklarından bahsedeceğiz. Özellikle yolun başında olan ziyaretçilerimizin mutlaka dikkatlice okumalarını tavsiye ediyoruz.

En iyi wordpress eklentileri ile ilgili paylaşımlarımız’a wordpress güvenlik eklentileri ile başlayalım. Jetpack, Wordfence Security, Swift Security ve BulletProof Security gibi eklentileri  wp tabanlı sitenizin güvenlik tedbirlerini almak, trafiğini yönetmek gibi işleriniz için kullanabilirsiniz.Siz de takdir edersiniz ki bir web sitesi, gerekli güvenlik önlemleri alınmadıysa, her zaman saldırılara açık ve savunmasız bir şekilde çökeceği zamanı bekliyor demektir. Bu nedenle siteniz için güvenlik önlemlerini almak ve açıkları kapamak yapacağınız en öncelikli işlerin başında gelmektedir.

En iyi wordpress eklentileri hakkında konuşurken Yoast Seo ve All in One Seo gibi seo amacıyla kullanılan eklentilerden bahsetmezsek olmaz. Bir web sitesinin seoya uygun bir şekilde oluşturulması ve yönetilmesi gerekir. Böylelikle sitenin hem popülerliği artar hem de arama motorlarında üst sıralara yükselmesi sağlanmış olur. Bu eklentiler sayesinde hiç bilmeyenler bile kolayca seoya uygun bir site kurarak yönetebilir.

WordPress Eklentileri

en iyi wordpress eklentileri

en iyi wordpress eklentileri

Bir web sitesinin güvenliği ve popülerliğini sağlarken gerekli hızlandırmasını yapamazsanız başarı seviyeniz düşecektir. Bu nedenle web sitenizin daha hızlı açılmasını sağlamak ve ziyaretçi memnuniyetini artırmak için WP Super Cache, W3 Total Cache ve WP Fastest Cache gibi cache eklentileri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu eklentiler sayesinde ziyaretçileriniz sitenizi daha hızlı gezerek memnun kalacaktır. Ayrıca veritabanı sorgulamalarınızı azaltarak sitenizin bulunduğu sunucuyu daha az yoracaktır.

Son olarak en iyi wordpress eklentilerinden mobil eklenti grubundan bahsedelim. Bilindiği üzere akıllı telefon kullanımı hızla yaygınlaşmaktır. Yani mobil cihazlar üzerinden İnternet kullanıcısı sayısı da hızla artmaktadır. Bu da wordpress site yöneticilerinin sitelerini mobil cihazlara uyumlu hale getirmelerini adeta zorunlu kılmaktadır. Bu amaçla kullanılan en yaygın eklenti olarak WP Touch Mobile Eklentisini söyleyebiliriz.

Paylaşabilirsin (:

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YOK

Yorum Yap..