Genel Girişimcilik

E- Ticarete Başlayacaklar İçin Öneriler!

Günümüz internet çağının hızla gelişmesi sonucunda, e-ticaret hizmetleri de önemini gittikçe artırmaktadır. Hal böyle olunca, e-ticarete başlayacaklar için öneriler adlı bir makale yazısı hazırlamaya karar verdim. Bu makale yazısı ile birlikte e-ticaret nasıl yapılır? E-ticaretin önemi nedir gibi e-ticaret hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabileceksiniz.

Şimdi gelin maddeler halinde E-ticarete başlayacaklar için öneriler de bulunalım..

 • E-ticaret hizmeti diğer satış olanaklarına göre biraz daha fazla geniş bir alana hitap etmektedir. Günde milyonlarca internet kullanıcısı olan bu ortamda, çeşitli reklam araçları kullanarak kendi tanıtımınızı en iyi bir biçimde yapabilirsiniz.
 • E-ticaret bir dükkanın 7/24 esaslı olarak hizmet veren bir kruluş olarak da tanımlayabiliriz.
 • Normal olarak herhangi bir açtıgımız dükkana oranla da maliyet alanında çok daha ekonomik bir ticaret agı olma özelliğinide içinde barındırmaktadır.
 • E-ticaret için orta seviyede web site yönetimi ve güvenliğini sağlayacak bilgiye sahip olmanız sizin avantajınıza olacaktır. Bu konuda bilginiz yok ise, udemy gibi çeşitli eğitim platformlarında bu konuda sizlere çeşitli eğitimler verilmektedir.
 • E-ticaret için belirlemiş olduğunuz bir domain ve hosting ile ilk aşamada sizin ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacaktır.
 • Diğer en önemli özelliği sadece kendi bölgenie değil hem yerel, hem ulusal hem de global anlamda satış ve ticaret yapma olanagınız da mevcuttur. Bu noktada e-ticaretin önemi bir kat daha fazla yer almaktadır.

  E- Ticarete Başlayacaklar İçin Öneriler

E-Ticaretin Dez Avantajları

E-ticaret alanında yukarıda bahsetmiş olduğumuz birçok olumlu yönü bulunmaktadır. Ancak bu alanda karşımıza çıkacak bazı olumsuz durumlarda olmaktadır. İşte biz bu duruma e-ticaretin dez avantajları olarak adlandırıyoruz. Gelin e-ticaretin dez avantajları neler maddeler halinde bahsedelim.

 • E-ticaretin en büyük olumsuzluklarınan birisi de müşteri ile birebir ilişkiler kurmadığımız için arada oluşan bazı olumsuz durumlar olmaktadır. Buda iletişim probleminden kaynaklandığını söyleyebiliriz.
 • E-ticaret te alınacak ürünlere fiziki bir ortamda olmaması durumdan dolayı, satın alma işlemlerinde bazı sıkıntılar çıkmaktadır. Buda e-ticaretin diğer dez avantajlı durumlarından olduğunu söyleyebiliriz.
 • Müşterilerin bize ve web sitemize olan güven problemi de diğer başlıktır. Bunun en büyük sebebi internet agı nın gelişmesi sonucu birçok e-ticaret sitesinin kurulması sonucunda internetin gittikçe güvensiz bir ortam haline gelmiş olmasını söyleyebiliriz.
 • Bunun yanı sıra e-ticaret sitelerine hacker lar tarafından  siber saldırılar düzenlenmesi ve müşterinin bu yolla kişisel bilgilerine ulaşması da diğer en önemli sorunlardan birisi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.Not: Ayrıca E-ticaret sitesinin avantajları nelerdir? adlı diğer blog yazıma ulaşmak için tıklayınız.

 

Paylaşabilirsin (:

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YOK

Yorum Yap..