Dijital Pazarlama Nedir? 1

Dijital Pazarlama Nedir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Gelişen teknoloji sayesinde ismini sürekli olarak duyuran işlemlerden birisi de dijital pazarlama dır. Bu yazımızda herkesin merak etmiş olduğu dijital pazarlama nedir? Sorusuna en doğru ve net cevabı arayacağız. Sizde bu makalemizi sonuna kadar okursanız dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlamanın avantajları nelerdir? Detaylı bir şekilde bilgi edinebileceksiniz. Gelin şimdi konuyu detaylı bir şekilde ele alalım.

Dijital Pazarlama Nedir?

Sokaga çıktığımızda billboardlarda, televizyonları açtığımızda film aralarında sürekli karşımıza çıkan ve bazende canımızı sıkan reklamlar olabilir. Yukarıda da söylediğim gibi 7 den 70 e mobil kullanımın artması sosyal medya ya verilen önemin artması ile şirket ve reklam verenlerin en önem odaklarından birisi de sosyal medya reklamcılığı oldu. Sosyal medya reklamcılığı nın yanı sıra buna dijital pazarlama olarak da adlandırabiliriz.

Dijital pazarlama ( Facebook- Twitter – Instagram ) gibi en çok kullanılan ve popülaritesi en yüksek sosyal medya hesaplarından, büyük şirket ve firmaların reklamlarını yapmak veya e-ticaret sitelerini tanıtmak ve sosyal medya kullanıcılarının şirketlerin hesap ve web sitelerine çekerek onları birer potansiyel müşteri haline getirme işlemine dijital pazarlama denir.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama nedir? Sorusuna böyle bir cevap verebiliriz. Daha detaylı bir şekilde inceleyecek olursak olaya şu şekilde bakmalıyız. Şuan ülke nüfusumuzun % 60 dan fazlası mobil üzerinden İnterneti aktif bir şekilde kullanmaktadır. Hal böyle olunca internet üzerinden ve sosyal medya da verilen sponsor bağlantı ve link çıkışlarının etkisi küçükten büyüğe tüm şirketleri yakından ilgilendiren bir durum olmaktadır.

Yeni açılmış olan bir şirketin tanıtımını en iyi şekilde yapmak için sosyal medya pazarlamacılığı sayesinde reklam vererek sitenizi veya ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra o konu ile alakalı hazırlamış olduğunuz bir videoyu YouTube üzerinden dijital pazarlama sayesinde daha üst sıralarda veya daha çok kişiye ulaşmayı hedefleyebilirsiniz. Olagan bir şirket içinde kendisini daha da geliştirmek adına dijital pazarlama işlemi yapabilmektedir. 21. Yüzyılın bu olayına biz dijital pazarlama işlemi olarak adlandırıyoruz.Dijital Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz dijital pazarlamanın şimdi de maddeler halinde gelin avantajlarınızdan bahsedelim.

  • Ucuz ve büyük paralar harcamadan büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.
  • Kendiniz belirlemiş olacağınız müşteri potansiyeline kendiniz karar vererek o alandaki hitap eden kişilere reklamlarınızı gösterebilirsiniz.
  • E-ticaret siteniz varsa web sitenizin reklamını yaparak daha çok satış yapmayı hedeflersiniz.
  • Olan müşteri potansiyelinize yeni müşteri ve ziyaretçiler çekerek yıl sonunda daha çok kar oranı ve gelir getirisi yapabilirsiniz.
  • Sosyal medya hesaplarınızı aktif kullanarak hem müşteri ve hedef kitlenizi canlı tutabilir, son gelişmelerden anlık olarak haberdar edebilirsiniz.

♦Önemli♦: Dijital pazarlama ile alakalı sormak istediğiniz soru ve görüşleri yorum kısmına belirtebilir, e-mail üzerinden de benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak