GenelYazılım

Bulut Hosting ile Paylaşımlı Hosting Arasındaki Farklar

Günümüz çağında sürekli olarak gelişen ve bir günde yüzlerce site açılan ve kapanan bir konuma gelmiş durumdayız. Teknoloji ve web masterlıgın hızlı bir şekilde yükselmesi sonucu, web sitelerin güvenliği ve alt yapısı da bir hayli önem araz etmektedir.

Bu yazımızda bulut hosting ile paylaşımlı hosting arasındaki farklar neler detaylı bir şekilde bunları inceleyerek web site kurmak isteyen kişilere en doğru ve net cevabı vermeye çalışacağız. Öncelikle bulut hosting nedir gelin beraber bakalım

Bulut Hosting Nedir?

 • Daha hızlı ve verimli çalışmaktadır.
 • Kaynakların belirlenmesi ve maliyet açısından kullanıcılarına avantaj sunmaktadır.
 • Cloud ( bulut ) hosting kullanan yerli ve yabancı birçok şirket bulabilirsiniz.
 • Bulut hosting alt yapısı ile sadece kullandığın kadar öde mantığı ile kullanmış olduğunuz alan kadar bir ücret ödemesi sağlamaktasınız.
 • Ayrıca sitenizin ziyaretçisi belirli günlerde fazla olabilir. Bu günlerde sizin kaynaklarınızı daha fazla artırarak işlemlerinizi yapabilir, veya diğer günler kaynak azaltımına gidebilirsiniz. Bunlar tamamen bulut hosting kullanıcısına kalmış bir olaydır.
  Bulut Hosting ile Paylaşımlı Hosting Arasındaki Farklar

Bulut Hosting ile  Paylaşımlı Hostingler Arasındaki Farklar

Yukarıda maddeler halinde bulut hostingin özelliklerinden bahsettik. Sizlerde yukarıdaki maddeleri okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi ise bulut hosting ile paylaşımlı hosting arasında ne tür farklar var bunları maddeler halinde inceleyelim.

 • Genel olarak ilk madde için hosting hizmetlerine baktığımızda, cloud yani bulut hosting alt yapısı, web sitenin güvenliği, depolama alanları ve site hızları bakımında açık ara bir üstünlük sağlamaktadır.
 • Paylaşımlı hostingler de içinde birden çok site barındırdığı için gün içerisinde site hızlarında bir yavaşlama veya hızlanma olabilir. Sunucudan kaynaklı olarak ara sıra kesintiler yaşanabilir. Ancak bu bulut hosting ile yüzde sıfıra inecek kadar az bir oran olduğunu söyleyebiliriz.
 • Paylaşımlı hostingler de belirli bir disk alanı cpu alanı vs. bulunmaktadır. Ancak bulut hosting alt yapısı ile tamamen kullanıcının insiyatifine bırakılarak kullandığın kadar öde mantığı ile, sizin belirleyeceğiniz alanlar kadar kullanım sağlamaktadır.
 • Bulut hosting paylaşımlı hosting arasındaki farklar dan en önemlisi ise, yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi bulut hosting alt yapısı ile kullanım alanları kullanıcıya kalmış olduğu için, tamamen bir özgürlük abidesi olarak belirleyebiliriz.
Sponsor Bağlantı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı