Genel Wordpress

Blogger Olmanın Püf Noktaları

Blogger Olmanın Püf Noktaları 2

Zamanla gelişen ve sürekli yenilenen bir teknoloji çağında olmanın vermiş olduğu hazlar sonucunda, yazmayı seven insanlar ile web siteleri veya bloglar dan iletişim kurmayı hedefleyen, konuşmanın değil de blog yazarak birşeyleri anlatmanın daha faydalı olduğunu düşünüyor iseniz bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız.

Gelin şimdi herkesin merakla beklediği o soru olan blogger olmanın püf noktaları neler onları maddeler halinde detaylı bir şekilde ele alalım.

Blog İsmi ve Amacını Belirleyin

Eğer işinizde uzman bir blogger olmak istiyorsanız hangi konularda içerik üretimi sağlayacaksanız, o alan da blog yazıları paylaşın. Blog yazıları paylaşırken her zaman vurguladığım, seo ve imla kurallarına dikkat ediniz. Seo ayarları bir blogger en çok dikkat etmesi gerektiği bir uygulama olarak görmekteyim.

Çünkü, bloglara gelen tekil hit ziyaretçileri diğer sitelere oranla daha az olmaktadır. Ama şu da bir gerçektir ki, eğer güzel ve uyumlu bir blogger iseniz sitenize daima ziyaretçi gelecektir.

Eğer kişisel olarak bir blog açıp içinde çeşitli konularda makale yazıları, içerik üretimi sağlayacaksanız isim ve soy isim olacak şekilde bir blog açmanızı öneririm.

Blogger Olmanın Püf Noktaları

Blogger Olmanın Püf Noktaları

Sosyal Medyayı Takip Edin

Sosyal medya üzerinde çeşitli blog yazarları ile tanışın. Onlarla farklı konular olsun blog için hazırlamış olduğunuz içerikler olsun sürekli bir irtibat halinde olarak, birbirinize görüş ve önerilerinizi sunun. Bu her zaman bireylere artı katacak şeylerdir.

Bunun yanı sıra bloğunuz da paylaşmış olduğunuz yazıları sosyal medya hesaplarınızda da paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmaya çalışınız. Bu hem sizin takipçi sayınızın artmasına sebep olacak hem de sitenize aktif ziyaretçi çekebilirsiniz.Tanıtım Yazıları Alın

Blogunuza ait çeşitli konularda sizin tanıtımınızı yapacak bloggerlar dan veya backlink satışı yapan diğer web sitelerden tanıtım yazıları ile hem alexanızı etkileyecek hem de bloğunuzu daha hızlı bir şekilde daha aktif ve büyük kitlelere sunacak olan bu hizmetler sayesinde ziyaretçi sayınızı artırınız.

Arama motoru botları bu sayede sizin sitenizi daha kolay ve hızlı bir şekilde indeksleyecek hem de kişisel bloğunuzdan para kazanmak için başvuracağınız adsense hesabınızın da hızlı bir şekilde onaylanmasına sebep olacaktır.

Paylaşabilirsin (:

Bunları da beğenebilirsin

4 Comments

 • Reply
  Recep Hilmi TUFAN
  25 Şubat 2018 at 16:53

  Güzel bilgiler. Teşekkürler…

  • Reply
   OsmanALKAN38
   25 Şubat 2018 at 17:10

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

 • Reply
  Nuri Özkan
  28 Şubat 2018 at 03:20

  Güzel bilgiler vermişsiniz. Emeğinize sağlık

  • Reply
   OsmanALKAN38
   28 Şubat 2018 at 21:52

   değerli yorumunuz için teşekkür ederim Nuri bey 🙂

  Yorum Yap..