Blogdan Para Kazanma Yöntemleri

Blogdan Para Kazanma Yöntemleri 3

Her gün kendini yineleyen ve yaygınlaşan teknoloji çağında İnternet üzerinden para kazanmanın birçok yolu vardır. Bunlardan biriside bir blog web sitesi açarak para kazanmaktır. İlk başta olaya baktığımızda pek de karlı bir şekilde çıkılamayacağı veya bu işin nasıl bir getirisi olacağı şeklinde, aklınıza bu tür sorular gelebilir. Şimdi biz bunlara kısa ve net bir şekilde cevap arayacağız.

Google Adsense İle Para Kazanmak:

Eğer kurmuş olduğunuz blog ücretsiz veya herkes tarafından açılabilir olan ücretsiz sonunda .wix vb. ücretsiz bir web sitesi bloğu ise yüzde 99 olarak Google Adsense hesabı onaylanmaz. Ancak sade, .com şeklinde domain alırsanız ve burada güzel,  anlaşılır içerik paylaşımı sonucunda, Google Adsense hesabı onayı alabilirsiniz.

Ayrıca Google Adsense hesabı almanıza yarayacak diğer bir yöntem ise SSL sertifikası alarak, web sitenize güvenilir anlamına getirmektir. Peki, Google Adsense getirisi ne kadar olacak? Sorusuna cevabımız ise tıklama başına ortalama olarak, 35 kuruş civarı kazanırsınız. Tabii, bunun yanı sıra bloğunuza gelecek ziyaretçi sayısı da bu denli önemlidir. Çünkü ne kadar fazla ziyaretçi gelirse o kadar reklamlara tıklama oranı fazla olacaktır. Bunun için kaliteli içerikler hazırlayarak web sitesi bloğunuzu daha çok kişiyi duyurmanız olacaktır.

Reklam Ve Ürün Tanıtma Yazıları:

Belli bir zamanın geçmesi ardına web sitenize gelecek olan ziyaretçi kitlesine ürün ve hizmetleri tanıtmak amacıyla, size belli bir fiyat aralığında teklif sunarak ürün ve hizmetlerini tanıtmanızı ister. Siz de bunun sonucunda bloğunuz üzerinde bu konu hakkında bilgi paylaşımı yaparsınız. Bunun sonucunda maddi kazanç da sağlamış olursunuz.

Makale Yazarlığı:

İnternet üzerinden birçok makale satış siteleri ve blog’ları bulunmaktadır. Burada fark olarak sadece kendi web sitenize yazı yazmamanız olacaktır. Konuyu daha çok açmak gerekirse, web siteniz üzerinde birçok konuda makale yazılarınız bulunacaktır. Diğer makale satışı olan sitelere üye olursunuz ve bloğunuz üzerinde yazmış olduğunuz makale yazılarınızı örnek yazı olarak gösterirsiniz. Bunun sonucunda size makale yazısı yazdırmak isteyen kişilerde bu yazıyı görüntüleyebilir ve size olumlu yönde geri dönüş yapacaktır.

Haber Sitelerinin Bloglarında Yazın:

Haber sitelerinin blogların da yazarak bloğunuz da yazmış olduğunuz yazıları, daha çok kişiye ulaşmanıza sebep olacaktır.  Bunlardan bazılarına örnek verecek olursak, hürriyet ve milliyet blog sayfalarına üye olarak yazılarınızı daha çok kişiye duyurmanızda faydası olacaktır.  Yazıların sonlarına doğru kaynak olarak kendi web sitesi bloğunu koyduğunuz takdirde daha çok tıklanma web sitenize sağlanacaktır.

Bu sayede web sitenizden para kazanma ihtimaliniz hem Google Adsense ile hem de reklam ve ürün tanıtım hizmetleri ile faydası olacaktır. Ayrıca kullanıcılar sizin web sitenizi ziyaret edeceği için, günlük hit (trafik) tekil ziyaretçi sayısı da artacaktır. Web sitelerine reklam vermek isteyen sponsor bağlantılar için bu çok önemli bir etkendir.


Kullanacağınız Diğer Yöntemler:

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kazançların yanı sıra farklı yollar ile de para kazanma olasılığınız vardır. Bun yöntemlerden birisi farklı web siteleri sahipleri tarafından sizlere, backlink satışı yaparak maddi kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca sizin belirlediğiniz reklam ( banner alanları ) belirli ücretler karşılığında, çeşitli forumlarda konusunu paylaşarak maddi kazançta elde edebilirsiniz.

16 replies on “Blogdan Para Kazanma Yöntemleri”

Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I will be waiting for your
next post thank you once again.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir