Blogculukta Yeni Serüven Başlatıyorum! 2

Blogculukta Yeni Serüven Başlatıyorum!

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Ülkemizde bulunan hemen hemen tüm blogger ların web sitelerini gezdim. Yapmış oldukları çalışmaların nasıl olduğu benim kendi bloguma neler yapabileceğim bu alanda ülkemizin en iyi blogları arasına nasıl girebileceğim hakkında bazı araştırmalar yaptım. Aslında bu araştırma serüveni ne zaman başladı derseniz blogu kurduğum andan itibaren olduğunu söyleyebilirim.

Bu amacım tamamen okurlarımıza, daha iyi bir blog sunabilmek adına olduğunu söylemeliyim. Bunun sonucunda birazdan bahsedeceğim konu ile alakalı olarak da sizler neden eskisi gibi artık fazla blog girmediğinin sorusuna cevap bulabileceksiniz…

Blogger Düzenlemesi

Kişisel blogumu biraz daha çığır açacak şekilde ayarlayarak diğer bloglardan biraz daha farklı bir çalışma yürütmeyi hedefliyorum. Yapmış olduğum bu çalışmalar kişisel gelişimime ve kendimi geliştirdiğim kadar sizlere de faydalı olabilmek adına yapılmış bir çalışmadır.

Blogum da ilerleyen günlerde kuracağım yeni bir uygulama sayesinde sizler de artık sorularınızı mail adresime yönlendirmeden açmış olduğunuz üyelikler sayesinde sorularınızı tarafıma iletebileceksiniz. Bunun yanı sıra yardım sayfasında tamamen kategoriler gelen sorulara göre belirlenecektir.

Belki de bloggerlar için bunun gereksiz olduğunu söyleyen kişiler olabilir ancak ben bu çalışma sayesinde insanlara daha faydalı olabileceği kanısındayım.

Diğer farklı bir üzerinde yapmış olduğum çalışma ise, mobil uygulama geliştirme olmaktadır. Şuan kişisel blogumun bir mobil uygulaması yok. Bu uygulamayı geliştirerek kişisel blogculuk ta şuan kimsede olmayan bu uygulamayı bloggerlar içinde gerçekleştirmekteyim. Bu da hedeflediğim diğer çalışmalardan biridir.

Blogculukta Yeni Serüven Başlatıyorum!

Blogculukta Yeni Serüven Başlatıyorum!

Yeniliklere Açık Olun!

Diğer yandan belki de en önemli olan çalışmam ise, sosyal medya hizmetleri, veri merkezi hizmetleri ve grafik tasarım hizmetleri olacaktır. Bana mail yolu ile birçok kez hangi hosting merkezini önerirsiniz? Şeklinde sorular geliyor idi. Bende bu sorulara sizler için kendimin de içinde bulunduğu bir hosting şirketi ile anlaşarak buralara yönlendirilmesini sağlayacağım.

Tabii, bunları yaparken bir de yaşamış olduğumuz bir hayat ve sorumluluklarımız bulunmaktadır. Durum böyle olunca yukarıda yazmış olduğum projeleri yavaş yavaş profesyonel bir çalışma sonucunda sizlere hizmet vermek istiyorum. Bu yüzden bu aralar blog girme konusunda ayda en fazla 3 veya 4 tane girmekteyim. Bunun sebebi yukarıda bahsetmiş olduğum çalışmalardır. En kısa sürede yapacağım yenilikler ile daha profesyonel makale yazıları ile birlikte buluşmak dileğiyle…

Not: Sizin de ülkemiz blogger’larına önermiş olduğunuz bir yenilik ve gelişme var ise lütfen yorum kısmına belirtmekten çekinmeyiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak