Genel Teknoloji

Blog Yazarken Dikat Edilmesi Gerekenler

Birçok bloggerın veya bu işe yeni başlamış, gönül vermiş çeşitli alanlar da blog yazılarını paylaşmayı amaçlayan değerli bloggerlar, blog yazarken dikat edilmesi gerekenler adlı makale yazısını sonuna kadar okumalarını şiddetle tavsiye ederim.

Bu saye de hem kendilerini geliştirecek hem de blogculuk alanın da ne tür bir değişiklikler yapması gerektiği hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir. Gelin şimdi detaylı bir şekilde bu konuyu inceleyelim. Öncelikle olarak kişisel bloğunuz veya web sitenizi ziyarete gelen kullanıcılar için, hangi alanda içerik paylaşımı yapıyor iseniz o alanda içerikler üretmelisiniz.

Yani sadece o günü kurtarmak amacıyla değil daha çok bloğunuzu kendinizi ve okuyucularınızı faydalandırmak, çeşitli bilgiler sunmak amacıyla yazılarınızı paylaşınız. Bu şekilde paylaşımlar yaparsanız hem sitenize aktif ziyaretçi çekebilir, sitenizde zaman geçirme oranını artırır ve hedef kitlenizi gittikçe büyütürsünüz.

Blog Yazarken Dikat Edilmesi Gerekenler

Blog Yazarken Dikat Edilmesi Gerekenler

Blog Yazarlıgında İmla Kuralları

Blog yazarlığında dikkat etmeniz gereken diğer bir husus imla kurallarına uymanız olacaktır. İmla kurallarının yanı sıra, devrik cümle kurmaktan da kaçınınız. Blog alanında yükselmek, türkiyenin en iyi kişisel blogları arasında yer almak istiyorsanız bu tür kurallara önemle dikkat etmelisiniz.

Güncel ve Özgün Konular Seçin

Bir blog açtık ve içinde çeşitli bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Yukarıda da belirtmiş olduğum gibi imla kurallarına da içerikler hazırlarsak yapmamız gereken tek şey, yazılarımızda özgün ve güncel konulara yer vermemiz olacaktır.

Güncel ve özgün konular seçerek hem daha fazla okuyucu bloğumuza çekebilir, hem de aktif bir şekilde blog yazarı olduğumuz için belli bir zaman geçtikten sonra herkes tarafından bloğumuz bilinir ve tanınır. Bu yüzden içerik hazırlama sürecinde, güncel özgün ve kaliteli içerikler üretmeyi hedeflemeliyiz.Seo ve Seo Ayarları

İçerik üretimi esnasında arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsak, seo ayarlarına dikkat etmeliyiz. Seo ve seo ayarları derken anlatmak istediğim şey, hem yazı içi seo ayarlarına dikkat ederken bir yandan da bloğumuzun kurulum aşamasında ayarlamış olduğumuz site içi seo ayarlarına önemle dikkat etmeliyiz.

Bu açıdan seo ayarlarını nasıl kaliteli bir şekilde yaparsak, arama motorları ( Google, Yandex ) de indeks alma süremiz kısalır ve arama motorlarında ilk sıralarda çıkma ihtimalimiz yükselir.

Paylaşabilirsin (:

Bunları da beğenebilirsin

2 Comments

 • Reply
  Gökhan
  16 Şubat 2019 at 01:25

  Blog yazarken imla kurallarına uymak kesinlikle çok önemli. Eskiden bu kurala hiç uymazdım. Dil bilgisi konusunda çok eksiğim vardı, fakat blog yazdıkça bu sorunu eskisine oranla biraz azalttım. Özgün konular seçmek ise bloğu hem daha fazla okunur yapar hemde aramalarda üst sıralarda çıkartır. Bunun faydasını görüyorum. Elinize sağlık blog yazarları için oldukça faydalı bir yazı.

  • Reply
   OsmanALKAN38
   16 Şubat 2019 at 14:50

   Yorumunuz için teşekkür ederim gökhan bey

  Yorum Yap..