Adsensenin Onaylanması İçin Gerekenler 1

Adsensenin Onaylanması İçin Gerekenler

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Bu yazımızda adsense’nin onaylanması için gerekenlerin neler olduğunu detaylı bir şekilde ele alacağız. Bu sayede sizler de adsenseyi en doğru ve net bir şekilde onaylatarak, web siteniz veya bloğunuz dan para kazanmaya başlayacaksınız. Gelin şimdi adsesenin onaylanması için yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde ele alalım.

Özgün ve Kaliteli İçerik:

Web siteniz veya bloğunuzdan para kazanmak istiyorsanız, kaliteli ve özgün içerikler ile sitenizi zenginleştirmelisiniz. Kalite içerik demek birçok konuda kusursuz veya kusursuza yakın bir içerik hazırlamak anlamına gelmektedir. Bu kaliteli içerikler den kastım, seo uyumuna dikkat edilerek yazılmış ayrıca anlatım bozukluğu olmayan akıcı bir dille anlatılmış bir makale yazısı veya içeriktir.

Özgün olarak hazırlanan kaliteli içerikler her zman arama motorlarında da üst sıralarda yer almaktadır. Özgün içerik; diğer web sitesi veya bloglar tarafından o konu ile ilgili olarak hazırlanan yazılara benzemeyen tamamen yazan kişinin kendi emeği olarak hazırlanmış yazılara denir.Özgün içerik seo ve imla kuralları açısından da özgün olmalıdır. Bu sayede hem özgün  ve kaliteli içerikler hazırlayarak hem ziyaretçiniz artar hem de Google sitenizi araştırmak için botları yönlendirdiğinde, daha kısa sürede adsesenin onaylanma süresi kısalacaktır. Bu anlamda ilk ve en önemli başlık olduğunu belirtebilirz.

Tecrübe ve Oturmuş Bir Site

Web sitenizi yeni kurdunuz ve yeni yeni içerikler hazırlıyor iseniz, belli bir süre hem arama motoru botlarınızın sitenizi tanıması için, hem de sitenizin içeriklerini indekslemek ve oturtmak için beklemeniz gerekmektedir. Bu anlamda sitenizin ilerleyen gün ve haftalarda daha düzenli olur ve oturmuş bir site olmaktadır. Siz günlük olarak yeni içerikler eklediğiniz için, belli bir süre geçtikten sonra adsensenizin onaylanma işlemi daha hızlı ve kolay olacaktır.

Hakkımda ve İletişim Sayfası

Google Adsensenizin onaylanması için yapmanız gereken diğer bir işlem de hakkımda ve iletişim sayfanızın olmasıdır. Botlar sitenizi ziyarete geldiğinde hakkımda ve iletişim sayfasının olması size her zman fayda sağlamaktadır.

Adsensenin Onaylanması İçin Gerekenler

Adsensenin Onaylanması İçin Gerekenler

Sitenizi ziyarete gelen ziyaretçilerinizin size her türlü kanal dan ulaşmasını sağlamanız size ekstra bir fayda sağlamasının yanı sıra, adsense hesabınızın onaylanması için de belirlenmiş olan bir kriterdir.

Reklam Bağlantılarını Kontrol Edin

Web sitenizde adsense onaylı reklam bağlantıları yayınlamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bu husus da bulunmaktadır. Reklam bağlantılarınızı kontrol etmeniz sizin siteniz de yayınlanan farklı reklamları kaldırarak, Adsensenin yayın politikalarına uygun bir şekilde işlem yapmanıza yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak