YouTuber Olmanın Kolay Yolu 3

YouTuber Olmanın Kolay Yolu

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Kendisini sürekli olarak yineleyen ve geliştiren sosyal medya platformu gibi içinde çeşitli videolar bulunduran uygulamadan biriside YouTuber’dır. Özellikle son zamanlarda daha çok dikkat çekmesi ile, gündeme gelen YouTube için bugün ki yazımızda YouTuber Olmanın Kolay Yolu nedir detaylı bir şekilde bundan bahsedeceğiz. Gelin şimdi tek tek başlıklar halinde YouTuber Olmanın Kolay Yolu nedir bir inceleyelim

  • Kanalınızı Oluşturun

YouTube üzerinde sizde yayın hayatınıza başlamak istiyorsanız, hangi alanda videolar çekecek iseniz o alanla ilgili bir youtube kanalı oluşturun. Kanalı oluşturur iken, kanal ismine de özellikle dikkat ediniz. Daha sade, kolay ve anlaşılabilir bir kanal ismi kullanmanız sizin için her zaman iyi olacaktır. YouTube üzerinde yayın yapan tüm kanallara bakacak olursak daha net ve kolay akılda kalır kanal isimleri oluşturmaktadırlar.

  • Montaj Programlarını İndirin

YouTube üzerinde programları indirin den kastım, videonuzu montaj yapacağınız, editleyeceginiz ve aynı zaman da çeşitli eklentiler ile videonuzu güzelleştireceğimiz bir YouTuber için olmazsa olmaz montaj programlarıdır. Size önerebileceğim çeşitli montaj programları da bulunmaktadır. Sony vegas pro, Cam tasio Studio gibi çeşitli programlar sizin kanalınızı ilk başta geliştirmeniz için yeterli olacaktır.
  • Tanıtımını Sağlayınız

YouTube kanalımızı açtık daha sonra yapacağımız işlem ise, belkide en önemlisi YouTube kanalınızın tanıtımı olacaktır. YouTube üzerinde tanıtımı sağlamak bir kanalın gelişmesine en büyük katkıyı sağlayacak bir uygulamadır. Kanal tanıtımını gerek sosyal medya da ( facebook, twitter, instagram) gibi çeşitli mecralarda kanalınızın tanıtım videosunu çekerek daha büyük ve geniş kitleye hitap etmeyi amaçlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sosyal medya hesabı bulunan arkadaşlarınız dan rica ederek kanalınız için bir tanıtım şeklinde paylaşım yapması size de ekstra bir katkı sağlayacaktır.Bunun yanı sıra belli bir ücret miktarında ünlü YouTuber lara hem sosyal medya da hem YouTube videolarında sizin kanalınızdan bahsederek bu şekilde abone kazanabilir, daha büyük kitleye hitap edebilirsiniz.

  • YouTube Seo Ayarlarınızı Yapın

YouTube kanalınızı hangi alanda açmış iseniz o alana ait arama motorları üzerinden taratarak en çok hangi tür kelimeler aranmakta veya tıklama almakta tahmini olarak bunu görebilirsiniz. Bu şekilde de YouTube videoları oluşturmanız size gelir modeli açısından daha büyük katkı sağlayacaktır.

YouTuber Olmanın Kolay Yolu

YouTuber Olmanın Kolay Yolu

YouTube seo ayarları ise sizin kanalınızın temel faktörlerinin ne olduğunu açıklamanız için oluşturulan etiketleri’dir. Bu etiketler üzerinden YouTube de arama yapıldığında, 1. Sayfada sizin kanalınız çıkacaktır. Doğal olarak gelecek olan takipçiler bu şekilde sizin kanalınız’a direk olarak ulaşmış olacaklardır. Ayrıca YouTube seo ayarları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu konu için yazmış olduğum farklı bir makale yazısı bulunmaktadır. Buradan ona ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak