YouTube Videolarınızda Seo Ayarları 4

YouTube Videolarınızda Seo Ayarları

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Bu yazımızda birçok YouTuber’ı yakından ilgilendiren bir konuya değineceğiz. Bu konumuz ise YouTube videolarında Seo ayarlamalarının nasıl yapılacağıdır. Biraz sonra bahsedeceğimiz bu ayarlamalar sayesinde YouTube’de videolarınız biraz daha fazla izlenme gelecek ve YouTube kanalınızın tanıtımını daha iyi bir şekilde yapabileceksiniz. Gelin şimdi YouTube videolarında seo ayarlamaların’dan kısa kısa bahsedelim

Öncelikle yapmamız gereken işlemler’den biriside, anahtar kelimelere dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü YouTube üzerinden videolarınızı daha hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlayan etmen budur. Kullanmış olduğunuz anahtar kelimeleri seçerken’de daha önceden kullanılmamış, yani o anahtar kelimeler ile fazla içerik girilmemiş olmasına dikkat etmenizdir. Bunun başlıca sebebi seo ayarları ile birlikte daha üst seviyelerde olmanızı sağlayacaktır.

YouTube Videolarında Seo Ayarları

YouTube Videolarında Seo Ayarları

Videoya Uygun Başlıklar Seçin

YouTube’de yapmış olduğunuz bu videoları, anlatmak için uzun uzun kelimeler seçmek yerine sizin çekmiş olduğunuz bu videoyu daha iyi bir şekilde tanıtmamıza yardımcı olacak anahtar kelime ve uygun başlık seçiminiz olacaktır. Bu sayede kullanıcılar uzun uzun metin okumak yerine daha kısa bir süre içinde hem başlık uyumu, hemde anahtar kelime sayesinde bu işlemi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirecektir. Bu işlemin diğer bir önemi ise, tam anlamıyla başlık uyumlu olduğu için, YouTube aramalarında üst sıralarda yer alacaktır.

YouTube Videolarında Seo Ayarları

YouTube Videolarında Seo Ayarları

İçerik ve Resim Optimizasyonu Yapın

YouTube de oluşturmuş olduğunuz bu içeriklerin yanı sıra, video’yu YouTube üzerine yüklerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlarda olacaktır. Bu hususlar’dan birisi, resimlerini optimize ederek videonuza en uygun hale getirmektir. YouTube botları sizin videonu’za geldiğinde ilk dikkat ettiği şeylerden biriside budur. Ayrıca içeriklerin-izi diğer o konu ile alakalı videolardan daha değişik ve kendinize özgün bir şeyler katan videolar çekmenizdir. Bu YouTube botlarının sizin videolarınızı üst sıralara taşırken dikkat etmeniz gereken diğer bir olaydır.

Bir YouTube Kanalınızı Oluşturun

YouTube için oluşturmuş olduğunuz bu içerikleri, farklı kanallarda yayınlamak yerine kendinize ait bir YouTube kanalı oluşturmanızı öneriyorum. Eğer hazırladığınız içerikler, kişisel bir blog veya web siteniz ile ilgiliyse kendi web sitenizin kanalını oluşturarak hem daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz, hemde web sitenizin ve kendi oluşturmuş olduğunuz bu içerikleri kendi kanalınız’da tanıtımını yapabilirsiniz. Bu açıdan kendinize ait bir YouTube kanalı oluşturmanız önemli diğer çalışmalardan birisidir.

YouTube Videolarında Seo Ayarları

YouTube Videolarında Seo Ayarları

Haftalık veya Günlük Kanalınıza İçerik Yükleyin

Oluşturmuş olduğunuz YouTube kanalı için kendi zamanınıza göre veya vaktinize göre önceden ayarlayarak, haftalık veya günlük olarak videolar çekiniz. Bu videolar da yukarıda bahsetmiş olduğumuz özelliklere de dikkat ediniz. Bunlar; anahtar kelime oluşturma ve uygun başlıklar sizin videoları’nızın izlenme oranlarını hem üst sıralara taşıyacak hemde kanalınızdan sürekli içerik yüklediğiniz için, abone olan sayısı gün geçtikçe artacaktır. Bu işlem YouTube kanalınızın gelişimi açısından önemli bir işleve sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak