YouTube Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir? 2

YouTube Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Yazar Osman ALKAN
2 yorumlar

Hemen hemen herkes, herhangi bir ticaret yapmadan önce o alet ile ilgili, önceden çekilmiş yorumları, videoları izleyerek izlenimler kazanmak ister. Bu yüzden dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan biriside, izlenme oranı ve farkın-dalık yaratmak olacaktır. Bu yüzden, YouTube de çekeceğimiz videolar bir anlamda kendi gelişiminiz açısından önemli olacaktır. Yüklemiş olacağınız bu videolar, nasıl ilgi çekebilir nasıl kanalımıza abone sayısını artırabilir ve bu sayede reklam gelirlerinizin fazla izlenme sağlanarak, nasıl yükseleceği önemlidir. Şimdi bu yöntemleri tek tek başlıklar altında inceleyeceğiz.  Bu sayede YouTube izlenme oranlarınız ve abone sayınız artacaktır.

Ürünlerinizi Tanıtın: Satmış veya satış da ki hazır ürünleri, YouTube üzerinden tanıtım yaparak sizinle iletişime geçilmesini sağlayabilirsiniz. Dünya genelinde olan YouTube izlenme oranlarında Türkiye de günlük çok yüksek dk lara kadar artmaktadır. Bu şekilde hem web sitesi trafiğiniz hem de ürünlerinizin tanıtımını sağlayarak satış da para kazanabilirsiniz.

Bilgilendirici Videolara Yükleyin: Kendi kanalınız üzerinden hangi alanda kendinizi iyi ve güçlü hissediyorsanız eğitici, bilgilendirici videolar çekmek olacaktır. Bu şekilde birçok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Ayrıca yüklemiş olduğunuz bu videolara gelen yorumlara cevap vererek sohbet eşliğinde büyük bir kitleye ulaşmanız mümkündür. Bu şekilde izlenme ve görüntüleme süreniz artacağı için buna ortak olarak da gelirlerinizde artacaktır.

Tanıtımınızı Sağlayın: Sizden önce kurulmuş ve hedeflerinize en yakın hedef YouTube kanallarını belirleyiniz. Yapmış oldukları çalışmaları yakından takibe alınız. Ardından sizin için uygun ücretler dahilinde tanıtımınızı yapmasını isteyiniz. Bu şekilde sponsor bağlantılar alarak tanıtımınızı sağlayınız. Bu şekilde Adsense gelirleriniz de artacaktır.

Özgünlük Ve Farkındalık Yaratın: Şuan YouTube dünyasında birçok kanal yer almaktadır. Bu kanalların önüne geçebilmek için öncelikle farkındalık yaratmaktır. Farkındalık yaratmaktan kastım, diğer sistem üzerinde yüklenmiş ancak belirli yön ve özellikleri ortaya çıkarılmamış video ve paylaşımların kullanılmamış yanları ortaya çıkarmaya çalışın. Bu şekilde sizin özgün ve farklı bir kanal olduğunuzu düşünen kullanıcılar abone olarak kanalınıza destek verecektir. Bu şekilde görüntüleme ve izlenme süreleri artarak geliriniz de yükselecektir.

Not: YouTube üzerinde en çok video izleyen ve zaman geçiren yaş kitlesi ülkemiz için 14-19 arası olarak yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir. Bunun için öncelikle bu yaş kitlesini hedef alarak paylaşımlar yapmalısınız. Yani bu yaş kitlesinin dikkatini çekecek ve sizin videolarınızı izlemeye sebep edecek nedenler ile video çekmeye çalışınız. Örnek verecek olursak, oyun videoları, şaka ve komedi kanalları YouTube üzerinde daha çok tutulmaktadır. Bu kriterleri de kanalınızı açarken dikkat etmekte unutmayınız.

İlginizi Çekebilir

2 yorumlar

İsa 13 Temmuz 2018 - 05:00

YouTube için bilgilendirici güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler

Cevap
OsmanALKAN38 15 Temmuz 2018 - 21:44

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Cevap

Yorum bırak