YouTube Nasıl Başlamalıyız? 2

YouTube Nasıl Başlamalıyız?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren YouTube kanal açma, YouTube üzerinden para kazanma gibi konular birçok kez söylenmeye başlandı. Bunun en önemli sebebi kuşkusuz izlenmeler sayesinde çok daha fazla paraya sahip olmak olduğunu en başta söyleyebiliriz. Hal böyle olunca bu yazımda YouTube Nasıl Başlamalıyız? Sorusuna cevap aramaya karar verdim.

YouTube nasıl başlamalıyız? Konusunu başlıklar halinde inceleyeceğiz ve bu yazının sonunda sizde bir YouTube kanalı açmak istiyorsanız nereden başlayacağınıza karar verebilirsiniz. Ayrıca YouTube eğitim serisi hakkında ilerleyen günlerde yayınlayacağım makalelerimi de blogum üzerinden kontrol edebilir, YouTube için vermiş olduğum diğer püf noktalara da bakabilirsiniz.

Öncelikle Hedef Kitle ve Tanımlamaları Yapın

Öncelikle hedef kitlenizi tanımlamalısınız. Siz açacağınız bu YouTube kanalı ile kimlere hizmet vermek istiyorsunuz? Bu kanalınızdan ne tür paylaşımlar yaparak insanların dikkatini çekmek istiyorsunuz? İlerleyen günlerde kanalınızı büyütmek için ne tür çalışmalar yapacaksınız? Gibi sorulara en doğru ve net bir şekilde cevap verebiliyor iseniz bu aşamayı geçtiğinizi söyleyebilirim.

"<yoastmark

Bilgi Birikiminiz ve Paylaşımlar

YouTube kanalını açtınız artık burada paylaşımlar yapmaya karar verdiniz. Paylaşım yapmadan önce o konu hakkında ne tür bilgilerinizin mevcut olduğunu kendinizce sorgulayınız. Bu sorgulamanın ardından o konu hakkında yeterince bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız artık video çekme işlemine başlayabilirsiniz. Bu sadece bilgi veren YouTube kanallarını ilgilendirmiyor ayrıca vlog çeken kanallar içinde önemli bir konudur. Çünkü çekecekleri vlog ile gezdikleri yerler hakkında kanal ziyaretçi ve izleyicilerine doğru bilgi vermesi gerekmektedir.

Video Editleme ve Ayarları

Kanalınızı kurdunuz, paylaşım yapmak istediğiniz alanda videonuzu çektiniz ancak, bazı yerlerde editleme yani kırpma kesme gibi işlemler yapmak istiyorsunuz. İşte tam burada belki de izleyicilere güzel bir video hazırlamanın en önemli noktası olan video editleme ve ayarları bölümü devreye girmektedir.Size bu alanda önerebileceğim birkaç program bulunmaktadır. Bunun kullanımının naısl olduğunu çok kolay ve basit bir şekilde anlayabilirsiniz. Programlardan bahsedecek olursak; sony vegas pro, adobe primier pro, camtasio studio gibi çeşitli programlar olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Bu programlar anlaması ve kullanması gayet basit olan programlardır.

Not: Sizinde YouTube nasıl başlamalıyız? Sorusuna YouTube serüveninizi yorum kısmında anlatarak insanlara yol gösterme konusunda yardımcı olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak