YouTube Kanal Tanıtımı Nasıl Yapılır? 2

YouTube Kanal Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Yazar Osman ALKAN
1 yorum

Son zamanlardan adından sıkça bahsetmiş olduğumuz YouTube için yeni kanal açan, kanal sahiplerine bu yazımız ile kısa sürede binlere ulaşmasını sağlayacak çeşitli youtube kanal tanıtım yollarından veya diğer ismi ile youtube kanal tanıtımı nasıl yapılır detaylı bir şekilde ele almaya çalışacağız.

Sizlerde bu makale yazımı sonuna kadar okuyarak, bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabileceksiniz. YouTube kanalının en önemli özelliği kısa süre içinde hızla büyüme sağlaya bilmenizdir. Bunun en önemli noktası youtube kanal tanıtımından geçmektedir. Şimdi başlıklar halinde konuya değinelim.

  • Sosyal Medya Üzerinden Tanıtım

YouTube kanalınızın gelişmesini sağlayacak en önemli kaynaklardan birisi de sosyal medya üzerinden yapacağınız tanıtımlar olacaktır. Sosyal medya; insanların gündelik hayatta kullanmış olduğu, gelen yorum ve tanıtımlara dikkatli bir şekilde incelediği diğer sosyal medya platformlarıdır.

Sosyal medya üzerinden dilerseniz, ücretli bir şekilde diğer büyük kanal ve sayfalara reklam verebilirsiniz. Bu sizin hızlı bir şekilde büyümenize fayda sağlayacaktır. Ancak bu işlemi yapmadan önce size tavsiye YouTube kanalınıza birkaç ilgi çekici video atarak, insanların  daha uzun süre kanalınızda kalmasını sağlamanızdır.

Diğer bir yol ise direk olarak sosyal medya platformlarına sizin reklamınızı yapmasını için başvuru yapmanızdır. Buda size en uygun  takipçi kitlesini hesaplayarak, onların karşısına çeşitli yerlerde sizin reklamınızı çıkarmasıdır. İnstagram üzerinden örnek verecek olursak, sadece günde 1.5 tl gibi çok cüzi bir ücret ödeyerek günlük bine yakın kişiye ulaşabilirsiniz.

  • Diğer Büyük Kanallar ile İletişime Geçin

Farklı bir işte çalışarak belli bir maddi geliriniz var ise, diğer youtube kanallarını ziyaret ederek, onların yönetici veya kanal sahipleri ile görüşürseniz size yine belli bir ücret karşılığında kendi YouTube kanallarından tanıtımınızı yapmanızı sağlayacaktır. Ancak sadece proje bazlı olarak iletişime geçerseniz sizin uygun görmüş olduğu projelerinize ücretsiz de katkı sağlayabilir. Bu anlamda değerlendirin derim.  • Seo Çalışması Yaptırın

Aralarından belkide kanal sahiplerine en yardımcı olan ayrıca hiçbir ücret ödemeden bu tür çalışmaları kişisel olarak da kanal sahibinin yapmış olduğu bir çalışmaya seo çalışması denir. Öncelikle seo nedir? Sorusuna cevap arayacak olursak; sizin arama motorları üzerinden daha üst sıralarda yer almanızı sağlayacak bir uygulamadır.

Bu her zaman sizin işinize yarayacak bir çalışmadır. Herhangi bir konu hakkında yayınlamış olduğunuz video başlığı ile arama motorlarında üst sıralarda çıkacak hem de maddi anlamda bir kazanç sağlamasının yanı sıra kanalınıza abone çekebilmenize de fayda sağlayacaktır.

Ayrıca buradan seo hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

1 yorum

Ali Akkuş 11 Mayıs 2019 - 04:28

bu arada seo çalışmasını araştırarak herkes kendisi yapabilir önemli olan güzel bir makale oluşturmak

Cevap

Yorum bırak