YouTube İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

YouTube İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Yeni bir eğitim serimizin devamı olan bu yeni konumuz ile makale yazılarımızı yayınlamaya devam edeceğiz. Bu serimizin konusu ise, YouTube için gerekli ekipmanlar nelerdir? Detaylı bir şekilde inceleme sağlayacağız. Başlıklar halinde inceleyeceğimiz bu konu için yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Gelin şimdi başlıklar halinde inceleme yapalım…

  • Kamera ve Mikrofon

YouTube için öncelikli olarak bir video çekmek için, hd kalite bir kamera ve mikrofona sahip olmalısınız. Sizler ne kadar kaliteli içerikler hazırlarsanız sizin kanalınızı ziyaret eden kullanıcılar o kadar memnun kalır ve kanalınızda abone olan sayısı daha fazla olacaktır.

Peki sizin öneriniz nedir? Diye bir soru duyar gibiyim. Burada size önereceğim kamera eğer iyi marka telefona sahip ve hd kalite veya 4k çekim yapıyorsa kamera almanıza gerek yoktur. Ancak böyle bir özelliğe sahip değilseniz, canon marka kameralar sizin için başlangıçta işinizi görecek ve güzel içerikler hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

  • Aydınlatma ve Işık

Diğer bir yandan eğer vlog tarzı videolar çekmeyecek iseniz, kanalınız daha çok ev veya ofis ortamında içerikler sağlayacaksanız, ortam aydınlatmasına dikkat etmelisiniz. Kamera açısı ve ortam aydınlatması ne kadar iyi olursa sizin içerikler hazırlamanız da bir o kadar iyi olacaktır. Size bu konuda önereceğim marka veya model ise sizin bütçenize göre çeşitlilik göstermektedir. Ancak ortalama bir bütçeye uygun aydınlatma önerecek olursam; akrobat mini veya diğer akrobat modelleri sizin işinizi görecektir.

  • Video Editleme Programları

İlk başta acemi bir şekilde video çekebilirsiniz, bu yüzden yüksek ücretler ödeyerek aylık veya yıllık bazda video editleme programı almanızı size önermem. Çünkü kanalınızın yeni olmasından dolayı çok fazla bir masraf yapmamalısınız. Bu dönemde daha çok kanal tanıtımına bütçe ayırmalısınız.

Ancak belli bir takipçi ve ziyaretçi kitlesine ulaştığınızda sizlere en profesyonel bir şekilde video editleme programları lazım olacaktır. Bunun içinde size her anlamda yardımcı olacak programlardan birisi de açık ara adobe after effect olacaktır. Bu sizin ilk sırada önerdiğim video editleme programlarından birisidir.

Not: Ayrıca buradan diğer YouTube eğitim seti için hazırlamış olduğum makale yazılarına ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak