Yollardan Bana Kalan

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

2 hafta önce almış olduğum bu kitap gerçekten yaşamış olduğumuz şu hayata farklı bir bakış açısından bakmayı öğretiyor. İnsanların sürekli olarak en iyi araba en iyi ev veya en güzel tatil otelleri gibi sürekli olarak kapitalist sistemin kölesi olmaktan insanı çıkarıyor ve doğal güzelliklerin ve insanın yaşama amacının aslında bu olmadığını anlatan bir kitap. Yazarı Furkan KUMKAYA adında genç bir gezgindir. Şimdiye kadar ki yaşamış olduğu hayat felsefesinden ve öğrendiklerini bir kitapta birleştirerek insanların farklı bir bakış açısı ile olaya yaklaşmasını sağlamaktadır.

İçerik Özellikleri Nelerdir?

Furkan KUMKAYA nın yazmış olduğu bu kitap gerçekten bir çırpıda hızlı ve sürekliliği sağlayan okudukça acaba ilerleyen sayfalarda ne gibi olaylar ile karşılaşmış biz olsak ne yapardık gibi değişik soruları insan zihninde oluşturmaktadır.

Kitabın içeriği Furkan’ın çıkmış olduğu bu dünya turu yolculuğunda yollarda karşısına çıkan anıların oluşturduğu çok güzel bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Eğer sizin de böyle bir niyetiniz varsa yola çıkmadan önce daha önce yola çıkan kişilerin tecrübelerinden faydalanmak sizlere her zaman büyük katkı sağlayacaktır.

Bu kitap özellikle böyle bir dünya turuna minimal gelirler ile de olabileceğini yeter ki insanoğlunun böyle bir niyetinin olduğunu önüne çıkan engeller ile nasıl mücadele edeceğini anlatan çok güzel bir eser olduğunu söylemeden geçemeyiz.

Bunun yanı sıra yurt içi ve yurt dışında çıkmış olduğu geziler ve gitmiş olduğu ülke ve şehirler hakkında kısa kısa bilgiler vererek buraları daha önce ziyaret etmeyen gezginler için oluşturmuş olduğu anıların yanı sıra bilgi vermeyi de amaçlayan bir eserdir.

Bu kitabı okuduktan sonra aslında benim de birçok konuda fikrim değiştiğini söyleyebilirim. Önceden şu arabayı mı alsam bu arabayı mı alsam acaba kredi çekip daha iyisini mi alsam gibi düşünürken aslında ne kadar yanlış bir yolda olduğumu öğrenmiş oldum. Şimdi anımı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor, ülkemizde gezmediğim noktalar üzerinde araştırmalar yapıyorum. Sonuçta hayat kısa ve zaman hızla akıyor. Durum böyle olunca birazda kendimizi araştırmaya, geziye ve kişisel gelişimimize zaman ayırmak kendimize yapacağımız en büyük fayda olacağı kanısındayım.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak