Yeni Yıla Yeni Hedefler İle Girmek

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Hoş geldin 2020 Görüşmek üzere 2019. Belki hayatımızda sadece bir film fragmanı gibi geriye sararsak zamanın nasıl nasılda hızlı bir şekilde geçtiğini, bizde bu zaman sarmalında hayatın meşekkatları ile uğraşıyor. katacak, girişimcilikte durumlardan uzaklaştığımızı fark ederiz. İşte bunun bir geçmişe gidersek, gerçekten de hemen herkesin bu şekilde olaya bakacağını düşünüyorum.

Bu blog yazımda yeni yıla yeni hedefler ile girmek olarak başlık atmaya karar verdim. Yeni yıl yeni hedefler her zaman bizlerin gelişmesine katkı sağlayacağını, eski gereksiz düşünce ve uğraşlardan uzaklaşacağımızı yeni bir sayfa açarak, aslında hayata yeniden başlama gibi olaya bakılacağını umuyorum. Çünkü zararın neresinden dönersen dön kardır, diye boşa söylememiş atalarımız.

Temiz Bir Sayfa Açın

Öncelikli olarak çevrenizde ki insanlara şöyle bir gözlemleyin. Kaçının  hedefi var? Kaçının belli bir amaca yönelik işlere imza attığını? Belki de bu sayı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır.

İşte durum böyle olunca siz her zaman onlardan kendinizi soyutlayarak çalışmalar yapmayı hedefleyin. Sürekli kendinizi geliştirmeye vakit ayırın. Spor yapmayı sevmiyorsanız bile düzenli olarak spor yapmaya çalışın.

Aylık olarak en az 1 kitap bitirme hedefinizi kendinize 2020 yılı içerisinde yapmam gereken en önemli adım olarak çalışır. Bu gibi yaşamınızı sizlere sunmaktadır, ilerleyen dönemler de sizlere artı değer katacak ve geliştirmek geliştirecek uğraşlar ile ilgilenin.

Şunu hiçbir zaman not ki, bu hayata bir kez geliyoruz ve en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Hal böyle olunca gereksiz uğraşlar bize her zaman hanemize bir eksi olarak yansıyacaktır. Hayıflanacağınız için 45-50 li yaşlara geldiğimiz de belki de hayatımıza göre bir geri dönüp baktığımızda ne kadar da kötü bir değerlendirdiğimizi düşünerek kendi kendimize. İşte böyle bir durumla karşılaşmamak için önceden tedbirlerimizi almalıyız.

Yaşadığınız Çevreye Dikkat Edin!

Şunu unutmayın ki, çevrenizde bulunan 5-6 arkadaşınızın olduğu onaydırdır. Yani siz kendinize nasıl bir arkadaş profili çizer ve onlarla sürekli olarak iletişim kurarsanız hemen hemen onlar ile aynı seviye de aynı düşünce yapacağı gibi olursunuz.

O yüzden çevrenizde bulunan kişiler sizlere artı değer olarak neler katıyor, kişisel gelişiminize veya sosyal hayatta sizlere ne kadar yardımcı oluyor. Belki de çok fazla zor gelebilir, ancak belirli bir zaman dilimi geçtikten sonra kullanın nasıl faydalı bir iş yaptığınızda kendi kendiniz de hak vereceksiniz.[author title=”Makale Yazarı: Osman ALKAN” image=”https://osmanalkan.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/Adsız-1.jpg”]Ulusal ve Yerel Basında Dijital Pazarlama, Kişisel Gelişim Üzerine Çeşitli Köşe Yazılarım Yayınlandı. Şimdide Freelance olarak Dijital Pazarlama Üzerine Hizmetler Sunmaktayım.[/author]

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak