Xiaomi Marka Telefon Patladı!

Xiaomi Marka Telefon Patladı!

Yazar Osman ALKAN
2 yorumlar

Xiaomi Redmi Not 4 marka telefon, bir SIM kart takarken açıldı. Güvenlik kameraları tarafından saniyelerce gösterilen olay, izleyicileri şok ediyor.

YouTube’a yüklendikten sonra kaldırılan ve farklı hesaplarla yeniden yüklenen video, Bangalore, Hindistan’da teknik bir hizmet gösteriyor. Mağaza memuru tarafından denetlenen Xiaomi markalı Android telefonun alevlendiğini görüyoruz. Şarj cihazına bağlı olmayan cihazın, SIM kartından kaynaklanan kısa devre ile patlaması muhtemel olduğu belirtilmiştir. Birçok kişi videonun sahe olduğunu düşünse de, Xiaomi Hindistan olayı doğruladı (videoyu değil) ve hatta adamın telefonunu değiştirdi.

Xiaomi’ye göre, üçüncü taraf bir şarj cihazıyla Redmi Not 4’ün şarj edilmesi cihaza fiziksel olarak zarar veriyor ve bu nedenle patladı. Xiaomi sözcüsünün yaptığı durum değerlendirmesi şu şekildedir:”Bu videonun Redmie Not 4 ile ilgisi olmadığını belirtmek isteriz. Araştırmamızdan sonra patlayan Redmi Note 4, Bangalore şehrindeki bir müşteriye aitti ve Redmie Note 4, Poorvika mağazasından Redmi Not 4 aldı. Bangalore, 1 Haziran 2010’da, Telefon, 17 Temmuz 2017’de evde bozuldu ve aynı gün bahsin yerleştirildiği Poorvika mağazasına götürdü. Olay hakkında bilgi aldık hemen sonra cihazı mümkün olan en kısa sürede geri aldık. Kapsamlı teknik araştırma yaptıktan sonra, hasarın müşterinin kullandığı hatalı bir üçüncü taraf şarj cihazından kaynaklandığını tespit ettik. Buna ek olarak, telefonda fiziksel hasar talepleri de vardı. “

Telefonun fiziksel hasarına rağmen Xiaomi, bu haftanın başında adamın cihazını hala yeni bir Redmi Not 4 ile değiştirdi. Şirket, müşterilere yalnızca orijinal şarj cihazlarını ve aksesuarlarını kullanmasını tavsiye etmektedir. Patlamayı aşağıdaki video aracılığıyla izleyebilirsiniz.

 [VİDEO]

İlginizi Çekebilir

2 yorumlar

Fazıl 30 Temmuz 2017 - 11:16

Resmi ilk gördüğümde desen çok güzelmiş dedim 😀

Cevap
OsmanALKAN38 30 Temmuz 2017 - 12:05

Merhaba Fazıl Bey, İlk Bakışta Öyle gibi gözüküyor ancak patlamış bir telefonun görüntüsüdür o 😀

Cevap

Yorum bırak