Wordpress Uzantılı Siteler Nasıl Şikayet Edilir? 2

Wordpress Uzantılı Siteler Nasıl Şikayet Edilir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

İnternet aleminin son yıllarda ciddi gelişmeler saglamasıyla birlikte, çeşitli web siteleri, bloglar, magazin siteleri vb. siteler kurulmaya başlanmıştır. Hal böyle olunca kurulan bu web siteleri birbirinden sürekli içerikler çalmakta olup karşı tarafın emegine bir taciz derecesinde emek hırsızlıgı yapmaktadır. İşte böyle bir durumla karşı karşıya kalmış iseniz sizleri bu siteleri şikayet edebileceginiz wordpress uzantılı siteler nasıl şikayet edilir? adlı makale yazısı oluşturmaya karar verdik.

Bunun yanı sıra wordpress dünya genelinde en çok kullanılan web site alt yapısı oldugunu da söylemeden geçemeyiz. Durum böyle olunca bu tür siteleri şikayet etmenin de belli yöntemleri oldugunu söylemeliyiz. Biraz sonra  bahsedecegimiz bu yöntemler ile sizde bu siteler hakkında şikayette bulunabilir, wordpress uzantılı siteler nasıl şikayet edilir sorusuna doğru ve net cevap arayabilirsiniz.

Wordpress Uzantılı Site Şikayet Etme

Öncelikle yapmanız gereken işlem, https://wordpress.com/abuse/ sitesine girmektir. Siteye girdikten sonra, şikayetiniz hakkında geri bildirim almak istediginiz e-mail adresinizi yazmalısınız. E-mail adresinizi lütfen doğru olanı yazın çünkü buradan sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

Wordpress Uzantılı Siteler Nasıl Şikayet Edilir?

Daha sonra sayfayı da türkçeleştirme işlemini yaptıktan sonra da anlayacagınız ki, sayfa da şikayet etmek istediginiz wordpress sitesi hakkında tam url kaydı istemektedir. Buraya şikayet etmek istediginiz sitenin url adresini yazmalısınız. Url adresini de doğru bir şekilde yazdıktan sonra, bu siteyi neden şikayet etmek istediginiz konusunda bilgi vermemiz gerekmektedir.  Örnegin içerik hırsızlıgı, hakaret, şiddet içeren paylaşımlar  vb. konularda şikayette bulunabilirsiniz.

Şikayet Konusuna Dikkat Edin!

Eğer bir web sitesi veya blogu şikayet etmek istiyorsanız öncelikle o wordpress sitenizi neden şikayet edeceginizi detaylı olarak araştırın. Nerede ne tür bir hareketler yapmış, ne tür içerikler çalmış bunları detaylı bir şekilde bir word dosyasında oluşturun. Daha sonra yapmanız gereken işlem, yukarıda söyledigimiz gibi şikayette bulunabilirsiniz.

Not: Eğer şikayet etmek istediginiz site sizinde karşılaşmış oldugunuz içerik hırsızlıgı ise biraz sonra söyleyecegim açıklamayı yapmanız dahilinde o sitenin içeriginin spamlanma durumu daha da yüksek olacaktır. Gelin şimdi bu yazıdan bahsedeyim.

‘ Herhangi bir şekilde blogların veya 3. tekil kişiler tarafından içerik çalımı yaparak google ve arama motorları sıralamasında üst sıralarda yer almak amacıyla içerik hırsızlıgı yapılmıştır. Bunun yanı sıra,  kopya içeriklerden oluşan bir blog / web sitesidir’.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak