Wordpress SMTP Kimlik Doğrulaması Nasıl Yapılır? 3

Wordpress SMTP Kimlik Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Site yöneticilerinin en çok yaşadığı sorunların başında spam mailler gelmektedir. Zaman zaman tam bir baş olası olan bu mailleri engelleyebilmek adına barındırma hizmeti sağlayan hosting firmaları birtakım çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmaların başında SMTP kimlik doğrulaması gelmektedir. Bu yazımızda Wordpress SMTP kimlik doğrulaması nasıl yapılır konusundan bahsedeceğiz. Eğer siz de wp tabanlı web sitenizde bu onu hakkında ayarlamalar yapmak istiyorsanız tüm adımları dikkatlice okuyup uygulamalısınız.Wordpress SMTP kimlik doğrulaması nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden evvel, bu hususta birden fazla yöntem izlenebileceğini belirtmemizde fayda var. Biz bu yazımızda kodlarla uğraşmadan, hızlı ve kolay bir şekilde bu işlemi nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Dünya genelinde 100 milyona yaklaşan wordpress web sitesinin bulunduğunu ve bu sitelerin yöneticilerinin büyük bir kısmının kodlama bilmediğini göz önünde bulundurduğumuzda neden kodlamaya gerek kalmadan bu işlemi yapmayı tercih ettiğimizi daha rahat anlayacaksınız. SMTP kimlik doğrulaması yapmak için kodlamaya ihtiyaç duymayacağımız bir şekilde eklenti kullanacağız.

Wordpress SMTP Kimlik Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Wordpress SMTP Kimlik Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Eklentimizin adı “Wp Mail SMTP”. Bu eklentiyi indirdikten sonra kimlik doğrulaması yapacağınız sitenizin yönetici paneline girerek, eklenti yükleme butonuna basın ve eklentiyi yükleyin. Form sayfası için de “Fast Secure Contact Form “ eklentisini indirerek yine aynı şekilde sitenize ekleyin. Eklenti yükleme adımlarını tamamladıktan sonra yönetici panelin-izdeki Ayarlar sekmesinden E-mail yazan yere tıklayın. Açılan sayfaya eposta adresinizi ve görünmesini istediğiniz isminizi yazınız. Mailler bölümünde yer alan “Send All WordPress emails via SMTP” yazan yerdeki kutucuğu işaretleyiniz. Ardından aşağıda verilen şekliyle diğer bölümleri doldurun.

SMTP Host: mail.siteadınız.com
SMTP Port: 587
Encryption: No Encryption
Authentication: Yes Use SMTP authentication
Username: Eposta adresiniz
Password: E-posta şifreniz

Wordpress SMTP Kimlik Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Wordpress SMTP Kimlik Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki yerleri de doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna basıp Fast Secure Contact Form eklentisinin ayarlarına geçin. Orda yer alan “ Custom E-mail From (optional) yazan yere eposta adresinizi yazın. Daha sonra “Enable when web host requires “Mail From” strictly tied to domain email account” yazan yerdeki kutucuğu işaretleyin. Son olarak yeni bir sayfa ekleyerek “[si-contact-form form=’1′] “ kodunu içine yapıştırıp kaydedin.
Görüldüğü üzere Wordpress SMTP kimlik doğrulaması nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça kısa ve basit. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra artık sitenizdeki kimlik doğrulamasını yapmış bulunmaktasınız.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak