Wifi Çekim Gücü Artırma

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

İnternet günümüzde önemli bir yere gelmiştir. İnternet’in çekmemesi, İnternet’in yetersiz kalması sorunları günümüzde sık yaşanan durumlardır. Özellikle geniş evlerde, kafelerde internetin çekim gücü azalmaktadır. Özellikle hane nüfusunun 4-5 kişi olması durumunda çekim gücü azalır. Bu durum artık sorun olmaktan çıkıyor wi-fi sinyal gücü arttırma sayesinde çekim gücü zorluklarına son.

İnsanlık olarak tahammül düzeyimiz haklı olarak azaldı. Gündelik işler artık 1-2 saniye dahi halledilebilecek duruma geldi. Bu süreçte iş İnternet bağlantılarımızdan dönen bir yuvarlak görmek ve bu yuvarlağa uzun süre maruz kalmak hiçbirimizin yaşamak istemediği bir durum.

Bu durumda kalmamak için daha hızlı İnternet bağlantısı sahibi olmak önemli. Bu noktadan sonra devreye ise sinyal gücü girmekte. Sinyal gücü zayıf olduğu sürece ne kadar hızlı İnternet bağlantısına sahip olduğunuzun bir önemi yok aslında. Peki ama daha hızlı bir İnternet bağlantısı sahibi nasıl olurum diyorsanız hemen aşağıya geçebilirsiniz.

Wi-fi Çekim Gücü Arttırma

Çaresiz bir durum kesinlikle değil ve bu noktada aslında deneyebileceğiniz yöntem de fazlasıyla mevcut.

  • Öncelikle Wi-fi modeminiz evin, katın, bölümün merkezinde olsun. Böylece kullandığınız alan içinde sinyal kaybınız olmayacaktır.
  • Cihazı olabildiğince yerden uzak ve etrafında engel (duvar, kutu vb) olmadan yüksek bir yere kurun. Bu da sinyal gücünüzü arttırmak için iyi bir yöntemdir.
  • Daha güçlü bir modem edinin. Bir cihaza bağlanabilen ürün envanteri bu denli gelişmişken zayıf modemler yavaş yavaş piyasadan çekilmeye başlamıştır.
  • Ayarlanabilir anteni olan cihazlarda ise antenleri yatay bir şekilde konumlandırmak yerine birbirine paralel dik konumda olması daha doğrudur.

Yöntemler arasında en kesin çalışır ve iş görür diyebileceğimiz yöntem daha kaliteli ve daha güçlü bir modem tercih etmek olacaktır. Fakat bu da maliyet anlamına gelir. Fiyatları çok yüksek olabilmektedir. Fiyatlar 100₺ ile 1500₺ arasında değişmektedir.

İlginizi Çekebilir:  ♦ Flash Belleğinizde Casus Yazılım Olabilir!

Tabi ki burada önemli olan kullanacak olan kişinin ekonomik durumuyla alakalıdır. İyi bir router alarak çözülebilecek bir sorun olan wi-fi sinyal gücü arttırma işi diğer yöntemler de denenerek çözülebilir. Bu konuda sizin müdahaleniz dışında olabilecek konusu bulunduğunuz yerin İnternet altyapısı ile de alakalıdır.

Bu durumda siz çok da fazla müdahale edemezsiniz ve tamamen servis sağlayıcı ile ilgili bir sorundur. Bu yöntemler dışında wi-fi sinyal gücü arttırma programları gibi programlar kesinlikle işe yaramazdır. Bu tarz programlara itibar etmeyiniz. Bütün yöntemleri deneyip başarılı olamadıysanız servis sağlayıcı ile iletişime geçiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak