USB Flash Belleklerde Virüs Temizleme Yöntemi 2

USB Flash Belleklerde Virüs Temizleme Yöntemi

Yazar Osman ALKAN
3 yorumlar

Günümüzde yaşadığımız en büyük problemlerden biriside USB Flash belleklerde virüs bulunmasıdır. Önceden yaşadığımız güzel anıları ve paylaşımları depoladığımız Flash belleklerimiz için böyle bir durumda kimsenin karşılaşmasını istemem.

Durum böyle olunca sizler için USB Flash Belleklerde Virüs Temizleme Yöntemi adlı makale yazımı hazırlayarak bu konuda detaylı bir şekilde sizlere bilgi vermek istedim. Gelin şimdi çok uzatmadan makale yazımıza geçelim.

İlginizi Çekebilir: Flash Bellek Biçimlendirme Programları

Öncelikle Flash belleklerde virüs temizleme yöntemi için güçlü bir Antivirüs programı ile bu sorunu kökünden çözüm bulmamız mümkün olacaktır. Bu programı anlatmadan önce, flash belleklerimizi güvenmediğimiz bilgisayar ve aygıtlara takmamız gerektiğini bu her zaman flash belleğimize virüs bulaştıracak yollardan birisi olduğunu söylemeden geçemeyiz.

Bu yuzden USB Flash belleğimizi her bilgisayara takmamalı, Flash belleğimizin güvenliğini veri güvenliği adına doğru ve güvenli bir şekilde saklamalıyız. Şimdide USB Flash bellek virüs temizleme yöntemlerine geçerek virüslerden kurtulma yönlerine başvuralım.

USB Flash Belleklerde Virüs Temizleme Aracı: Malwarebytes

Malwarebytes USB Flash  bellek virüs temizleme işleminde sizlere kesinlikle önerebileceğim kullanışı ve sadeliği bakımında herkesin kolay ve rahat bir şekilde kullanım sağlayabileceği bir programdır.

Malwarebytes programı sayesinde Flash Belleklerinizi güvenilir bir hale getirerek kullanmanız sizin ve veri güvenliğiniz açısından büyük önemde taşımaktadır.

USB Flash Belleklerde Virüs Temizleme Yöntemi

Öncelikle bu programı bilgisayarımıza indirerek hızlı bir şekilde kurulum aşamalarını geçmemiz gerekmektedir. Kurulum aşamasını tamamladıktan sonra yapmamız gereken tek şey scan butonuna tıklamanızdır. Daha sonra açılacak ekrandan start scan a tıklayarak virüs temizleme işleminizi başlatabilirsiniz.

Daha sonra Malwarebytes programı USB Flash belleğinizde bulunan virüsleri temizleme işlemini gerçekleştirecektir. Ortalama olarak 3-5 dk arasında bu işlem tamamlanmaktadır. Temizlemenin ardından USB Flash belleğinizi gönül rahatlığı ile kullanım sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Flash Belleğinizde Casus Yazılım Olabilir!

Ayrıca bu konu hakkında sizlerin başına gelen bu tür olay varsa yorum kısmına belirtebilir. Sizde bu tür bir problem yaşamış iseniz ve bu sorunu hala bir çözüme kavuşturamamış iseniz, sosyal medya hesaplarım üzerinden veya mail adresim üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

3 yorumlar

Android seruveni 13 Nisan 2019 - 12:08

Faydalı bir yazı flash belleklerden pcmize musallat.exe virüsü geçmişti bütün dosyalarım zarar görmüştü artık tarıyorum sürekli usb belleği

Cevap
OsmanALKAN38 16 Nisan 2019 - 18:35

Yorumunuz için teşekkür ederim. Her zaman sizlere yardımcı olabilmek adına blog yazılarımı paylaşıyorum.

Cevap
Kenar Yazarı 22 Nisan 2019 - 16:47

USB Flash Belleklerde Virüs Temizleme Yöntemi olarak onlarca yazı okuyoruz ama yinede çıkarıp takınca virüs aynı yerinde duruyor. Bahsettiğiniz yöntemin işe yarayacağını düşünüyorum. Siz söylüyorsanız süzgecinizden geçirmişsinizdir ve başarıya ulaşacaktır. Teşekkür ederim böyle faydalı bir programı bizlere tanıttığınız için.

Cevap

Yorum bırak