Ücretsiz Backlink Almak İçin Yapılacaklar 3

Ücretsiz Backlink Almak İçin Yapılacaklar

Yazar Osman ALKAN
2 yorumlar

Ücretsiz backlink almak için yapılacaklar listesi bu yazımızda sizler için hazırladık. Blog yada WordPress yöneten bir internet kullanıcıysanız sizin işinize en çok yarayacak şey, site trafiğinizi arttırmaktır. Elbette site trafiğini arttırmak için çeşitli yollar var; SEO uyumlu yazı yazma, anahtar kelime kullanma vb. sizin trafiginizi artırmaya yönelik uygulamalardır. Bunların dışında site trafiğini arttırmak için en çok başvurulan yöntemlerden birisi de backlink alma yolundan geçmektedir. Peki, bilmeyen kullanıcılar için backlink terimin’den yani bahsedelim.

Backlink Almak Nedir Ne İşe Yarar?

Backlink, bir sitenin sizin siteniz için ana sayfasında veya farklı bir sayfada bulunan  linkinizi kullanması işlemine denilmektedir. Backlink almış olduğunız site ne kadar kaliteliyse, hem trafik getirme, hem alexa sıralamasında iyi yerlere taşıma anlamında iyi olacaktır. Çünkü, backlink almak sizin arama motorları tarafından daha çok fark edilmenizi sağlar ve buna bağlı arama motorlarında üst sıralara yükselmeniz gerçekleşir.

Sitenizin üst sıralara yükselmesini istiyorsanız yalnız backlink alma yeterli değil hem de backlink almış olduğunız sitenin kaliteli olması da son derece önemlidir. Site ne kadar kaliteli olursa arama motorları sizi o denli önemser. Bu yüzden, sizlere bugün kaliteli sitelerden ücretsiz backlink alabilmeniz için biraz sonra bahsedecegimiz konulara dikkat etmelisiniz.

Ücretsiz Backlink Almak İçin Yapılacaklar

Ücretsiz Backlink Almak İçin Yapılacaklar

Ücretsiz Backlink Almak İçin Yapılacaklar Listesi

1. Konuk yazarlık yapın

Kendinize ait veya herhangi bir ürünü tanıtmak için açmış olduğunuz web sitenizi tanıtmak ve duyuru işlemini yapmak için kaliteli ve güzel çalışmalar çıkaran alexa sıralaması iyi yerlere gelmiş forumlarda veya web sitelerinde konuk yazarlık yaparak hem tanıtımınızı hemde makaleleriniz ile dikkat çekmenizi sağlayabilirsiniz. Buna biz konuk yazarlık adını veriyoruz. Bu şekilde daha hızlı bir ivme yakalayarak istediğiniz konuma daha kısa bir süre de ulaşabilirsiniz.

2. Sitelere yorum yapın

Kendi açmış olduğunuz web sitelerine veya webmaster portallarına, forumlarına çeşitli konular açarak backlink bırakabilirsiniz. Burada web siteniz için çeşitli yorumlar yapılmasını ve eksik ve yanlışlarınızın ne olduğunu öğrenin. Daha sonraki süreçte hem siteniz için yapmanız gereken işlemleri öğrenir, hemde siteleriniz hakkında forumlarda sohbet şeklinde soru-cevap ilişkisi oluşturabilirsiniz. Bu sizin için hem trafik hemde alexa sıralaması için çok önemli bir çalışma olacaktır.

Ücretsiz Backlink Almak İçin Yapılacaklar

Ücretsiz Backlink Almak İçin Yapılacaklar

3. Sosyal ağları sıklıkla kullanın

Web siteniz için herhangi bir dalda yazmış olduğunuz makalenin tanıtımı bu yazıyı yazmanız kadar önemli bir işlemdir. Bunun sebebi, tamamen sizin yazınıza odaklanarak hem Google aramalarında üst sıralarda hemde web sitesi ziyaretçi sayısı artırma anlamında fayda sağlayacaktır.

Yapmış olduğunuz bu paylaşımları, kendisini sürekli geliştiren ve kullanıcılarını kendine adeta bağlayan ( facebook, Instagram, Twitter ) gibi ağlarda tanıtımını ve yazının link paylaşımını sağlayınız. Bu hem tanıtım hem Google üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır. Ayrıca alexa sıralamasını da daha iyi yerlere taşımanız için önemli bir etken olacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz uygulamaları dikkate alırsanız daha iyi sıralamalara web siteniz yer alacaktır. Ayrıca sormak istediginiz kafanıza takılan bir soru olursa official@osmanalkan.com.tr adresine mail olarak gönderebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

2 yorumlar

Yasemin 31 Ağustos 2017 - 02:32

Bilgilendirmeniz için teşekkürler

Cevap
Mehmet K. 6 Eylül 2017 - 22:28

Faydalı bir yazı osman bey… Böylesi konularda yazmanızı bekleriz.

Cevap

Yorum bırak