Sosyal Medya Takipçi Artırma Yöntemleri 2

Sosyal Medya Takipçi Artırma Yöntemleri

Yazar Osman ALKAN
5 yorumlar

Bugünkü yazımızda hemen hemen her sosyal medya kullanıcılarının en fazla isteği olan, sosyal medya takipçi artırma yöntemlerinden ve nasıl takipçi artıracağımıza dair konular hakkında bilgi vereceğiz. Bu yöntemler sayesinde takipçi kitlenizi daha da artırabilirsiniz. Gelin şimdi bu konuyu detaylı bir şekilde ele alalım…

Öncelikli olarak açmış olduğumuz sosyal medya hesapların da paylaşımlarınızı özgün ve dikkat çekici olarak yapın. Yani paylaşımda bulunacağınız öğeyi önceden bir başka kişi kullanmamış olmasıdır. Bu sayede sizin içeriğinizi gören diğer sosyal medya kullanıcıları sizin yapmış olduğunuz paylaşımlar neticesinde sizi takibe alabilir veya paylaşımınızı kendi duvarında paylaşarak daha çok kitleye ulaşmanıza sebep olacaktır. Bu yüzden öncelikli olarak, hangi sosyal medya ağında paylaşım yaparsanız yapın ( Instagram, Twitter, Facebook ) özgün olmaya gayret edin.

Hedef Kitlenizi Belirleyin!

Diğer bir konu ise insanların ilgisini çeken türde paylaşımlar yapmanız olacaktır. Örneğin, 14 ila 18 yaş arası bir kitleye hitap etmek istiyorsanız oyun, eğlence, komik videolar tarzında paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu sizin iletişime geçmek istediğiniz kitle ile bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır. Bunu diğer alanlar içinde söyleyebiliriz. Tamamen kendi alanınıza özgü paylaşımlar yapmak ve özgün olmak en temel 2 altın kuralımız olsun.

Sosyal Medya Takipçi Artırma Yöntemleri

Sosyal Medya Takipçi Artırma Yöntemleri

Bu kuralları sağladığınız takdirde paylaşımlarınız ve gün geçtikçe artan takipçiniz sonucunda belli bir kitleye ulaşabileceksiniz. Diğer yönden sosyal medya da takipçileriniz artırmak ve sosyal medya kullanıcılarına sesinizi daha çok duyurmak için yapacağınız işlem, hastag kullanımı olacaktır. Hastag den kasıtım özellikle Instagram üzerinden yapacağınız paylaşımlar için önem arz etmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşım Yaparken Hastag Kullanın

Resminizin altına açıklama yaparak örneğin; #gezmeye #devam şeklinde bir etiket atarak fotoğrafınızı paylaşır iseniz o hastag içinde de fotoğrafınız gözükecek ve sizin için daha çok kişiye ulaşmak ve fotoğrafınızın görüntüleme sayısını artıracak bir çalışma olacaktır.  Bu yönden Instagram da belli bir takipçiye veya kitleye ulaşmak isteyen kişiler için bu şekilde paylaşım yapmasını öneriyorum.

Sosyal Medya Takipçi Artırma Yöntemleri

Sosyal Medya Takipçi Artırma Yöntemleri

Sosyal Medya Takipçi Artırma Yöntemleri isimli yazıma hoş geldiniz .Twitter üzerinden paylaşım yaparken öncelikli olarak, en fazla 180 karakter kadar bir tweet atacağınız için, 180 karakter içinde vermek istediğiniz mesajı tam olarak anlam kayması ve anlatım bozukluğu olmadan anlatmanız gerekmektedir. Bu en önemli önceliğiniz olmalıdır. Diğer bir açıdan twitter diğer sosyal medya hesaplarına bakarak biraz daha gelişmesi yani bir kitleye ulaşma imkânız zor olacaktır.

Çünkü twitter daha çok resmi hesaplardan tweet atan ve belli bir kullanıcı kitlesi olarak genel de en az tercih edilen bir sosyal paylaşım ağı diyebiliriz. Buradan yanlış bir anlam çıkarılmasın ancak yapılan istatistiklere ve çalışmalara bakacak olursak günlük aktif olarak geçirilen zaman içerisinde en az olan sosyal paylaşım ağı twitterdır. Bunun için Twitter da aktif olarak kullanmak isteyen kullanıcılarımızın gelişmesi diğer sosyal medya ağlarına göre biraz daha zor olabilir.

Server Nedir? Server Türleri Nelerdir? Yazıma giderek bambaşka bilgiler edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

5 yorumlar

Ali 7 Ağustos 2017 - 10:57

Takipçi Artırmak için bu yöntemleri uygulayacagım

Cevap
Mustafa 7 Ağustos 2017 - 10:59

Sosyal medya hesap yönetiminde işime yarayacaktır. Sağolun

Cevap
Ahmet Güzel 7 Ağustos 2017 - 11:00

Yazınız için teşekkür ederim.

Cevap
OsmanALKAN38 7 Ağustos 2017 - 18:46

Değerli Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Cevap
Ahmet 14 Ağustos 2017 - 01:02

Yazı için elinize sağlık

Cevap

Yorum bırak