Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma 1

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Herhangi bir alanda çeşitli bilgilendirici yazılar yazmak, bu konu hakkında detaylı bilgiler vererek, kullanıcıların aklında soru işareti bırakmamak bir özveri ve azmin sonunda çıkan çalışmaya denir. Seo uyumlu makale yazmak da işte tam buradan geçmektedir.

Dikkat ve özveri isteyerek hazırlanmaktadır. Seo uyumlu makaleler hazırlayarak para kazanmak artık eskisi kadara da zor değil. Belli başlı ip uçları seo uyumunun nasıl yapılacağına dair bilgiler vermiştir. Seo uyumunu dikkate alarak, paylaşımlar yapabilir bu sayede Google veya diğer tarayıcı bağlantılarında üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Günümüz de bir makale yazarlıgından çok seo uyumuna dikkat eden, anlatım bozuklugu olmayan bir makale yazarı profili aranmaktadır. Çünkü web site sahiplerinin temel amacı, insanlara bilgi vermek olsa da bu sayede belli bir kazanç da elde etmek istemektedirler.

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

Bu anlamda sıralamalarda ne kadar üst sıralarda yer alırlar ise o kadar da gelen trafik ve ziyaretçi olsalıgı fazla olacaktır. Buna bağlı olarak da reklam gelirleri biraz daha fazla olacak, web site sahibi bu alanda daha çok size seo uyumlu makale yazısı yazdırmak isteyecektir.

Makale Nedir?

Makale herhangi bir konuda insanlara bilgi veren, akıllarında soru işareti kalmayacak şekilde insanlara fayda sağlamayı amaçlayan bir çeşit yazıdır.  Seo kelimesinin açılımı ise ‘Search Engine Optimization ‘ dur. Yani yazının başında oluşturmuş olduğumuz başlık ile yazı arasında bağlantı kurarak bir makale çalışması yapmaya da seo uyumlu makale yazarlıgı denilmektedir.

Sadece başlık ile degil, eğer kaliteli bir seo çalışması yapmak istiyorsanız, birçok teknigi ve içerigi de barındırmaktadır. Bunlar tamamen bir yazının arama motorlarında üst sıralarında yer almanızı sağlayacak önemli unsurlardan birisidir.

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

Seo Uyumuna Dikkat!

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz konun yanı sıra farklı yapmanız gereken işlemlerde vardır. İşte bunlar tamamen seo uyumunuzu kusursuz hale getirecektir. Seo uyumunun tam anlamıyla fark edilmemesi için arama tarayıcısı botları sürekli olarak kendilerini güncelleyerek, seo uyumuna sebep olacak etkenleri kendi içinde değiştirmektedir.

Makale başlığı ile ilk paragraf  da seo uyumunun yüksek olması için en az 2 veya 3 adet anahtar kelime içermesi gerekmektedir.  Makale de oluşan giriş, gelişme ve sonuç olarak anahtar kelimelere yer verilmeli, noktalama işaretlerine dikkat edilmelidir.Alt başlıklar oluştururken de h1, h2, ve h3 etiketlerini kullanmalısınız. Bu sizin seo uyumunuz açısından faydası olacaktır.

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

Seo Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanma

Makalenin Özgünlügünü Kontrol Etme

Oluşturmuş olduğumuz makalenin, seo ayarlamalarını yapmamızın yanı sıra dikkat etmemiz gereken diğer önemli bir unsurda vardır. Bu unsur, makalemizin herhangi bir web sitesinden kopyalayarak oluşturulmuş olmaması gerekmektedir. Böyle bir işlem yapmışsanız zaten Google botları bunun farkına varıp, sizin yazılarınızı aramalarda üst sıralarda yer vermeyerek, güvensiz site gözü ile bakmaktadır.

Buda sizin Alexa sıralamanızı, web sitenize gelecek olan ziyaretçi kalitesini çok fazla etkilemektedir. Seo uyumlu makaleler de para kazanmak istiyorsanız tamamen özgün ve sizin araştırmalarınızın sonucunda oluşan makaleyi yayınla malısınız. Böyle bir durumda botlar sizi güvenli site olarak görerek, yazılarınızda özgün olduğu için ilk sayfalarda yer almanıza fayda sağlayacaktır.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak