Kişisel Blogum 2 Yaşında! 2

Kişisel Blogum 2 Yaşında!

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

14 Temmuz 2016 yılında ilk adımlarını atarak başladığım kişisel bloğum şuan tam 2 yaşına girdi. Kişisel blog serüvenimde şu zamana kadar nasıl adımlar attım, hayatımda ne tür değişikler oldu gelin şimdi bunları şöyle bir geçmişe giderek inceleyelim…

Her şeyden önce oku-araştır-okurlarına aktar üçgeninden hiçbir zaman ayrılmadım. Üniversite okuduğum sıralarda daha çok kendimi bilime, teknolojiye ve siber güvenlik alanlarına yönelttim. Bu alanda Türkiye de hatrı sayılır birçok kişi ile tanışma fırsatım oldu, birçoğu ile de şuan teknoloji, webmaster alanında her konuda görüşerek fikir alışverişi yapmaktayım.

Bana burada katkı sağlayan bir aralar yönetiminde de bulunduğum Türk Hack Team ın katkısı yadsınılmaz bir gerçek olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Yönetim kadrosunda bulunduğum yıllarda yapmış olduğumuz siber operasyonlar hayatımda unutamayacağım anıların bırakılmasına sebep olmuştur.

Bunun yanı sıra bakanlığı ziyaret edip, köşe yazarı olduğumu söylediğinde insanların sana olan bakış açılarının biraz daha farklı olması benim en çok hoşuma giden olaylardan birisi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. İlkyazımdan son yazıma kadar yayınladığım makale yazılarına bakarak blogun bana her alanda fayda sağladığını söylemeden geçemeyeceğim.

Kişisel Blogum 2 Yaşında!

Kişisel Blogum 2 Yaşında!

 

Bunun en önemli sebebi araştırma yaparak insanlara değişik tarz da konularda bilgi veren bir bilgi bankası gibi olmasıdır. 2 üniversite okuyup, aynı zamanda İzmir Eğeolay gazetesinde köşe yazarlığı yapıp bloga da haftalık blog yazısı hazırlamak bir ara beni ciddi derece de zorlayan durumlardan birisi olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Ancak insanoğlu bazı konularda kendisine inanıp, hayatında bazı noktaları değiştireceğine inanıyor ise her türlü zorluğa karşı göğüs gerebileceğini de unutmamalıyız. Önemli olan inandığımız yolda karşımıza çıkan tüm engellere rağmen doğru yolumuzdan şaşmamalıyız. Son olarak, blogu açtığımdan 3 ay sonra onaylanan Google Adsense sayesinde, Google üzerinden de aylık olarak belli bir miktar para kazandığımı söylemeliyim.

Yazmış olduğum bazı yazılara sponsor olarak kendi sitesine yönlendirme yapmam sayesinde, belli ücretler alarak bu tür çalışmalar da yaptım. Kısacası blog hem bana maddi anlamda bir kazanç sağlarken, hem de manevi bir anlamda kendi dünyamı aktarabildiğim bir kişisel bloğum olma özelliğini taşımaktadır.Bundan Sonraki Hedeflerim Neler Olacak?

Bloğumun sloganından da yola çıkarak Türkiye’nin En İyi Kişisel Blogu olma yolunda ilerlemeye devam edeceğim. Kendinize her zaman büyük hedefler koyarak, o yolda durmadan çalışmak bize her zaman artı bir şeyler katmaktadır. Ben de geçen bu süre zarfından sonra olaylara bakış açım biraz daha gelişerek farklı bir yol izlememe sebep oldu.

  • Çeşitli dergilerde siber güvenlik alanında makale yazıları paylaşmayı hedefliyorum
  • Kişise Blogumda haftalık olarak en az 2 blog yazısı çıkarmayı hedefliyorum
  • Kişisel blogumu diğer blogculardan farklı olarak belirlemiş olduğum çalışmalar alanında yol kat etmek istiyorum.
  • Her zamanki gibi oku-araştır-okurlarına anlat üçlüsünden yola çıkarak hiç sıkılmadan araştırma yapmaya devam edeceğim.

♦Not♦: BURADAN da blogger olmanın püf noktaları adlı makale yazımı okuyabilirsiniz. Sizlerde blogculuga nasıl başladığımıza dair tecrübeleriniz varsa yorum kısmında bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak