Kişisel Bloglarda Olması Gereken Özellikler 1

Kişisel Bloglarda Olması Gereken Özellikler

Yazar Osman ALKAN
2 yorumlar

Düşüncelerini, sevinçlerini, güzel anılarını, gezmiş olduğu yerleri, uzmanlaşmış olduğu alanlarla ilgili makale yazıları ve bilgi paylaşımı yaparak insanlara faydalı bir şekilde bilgi aktarımı sağlamak istiyorsanız öncelikle bir kişisel blog açmalısınız. Kişisel blog açarak, yukarıda söylemiş olduğum bilgileri az bir site yönetim bilgisi sayesinde sizlerde paylaşabilirsiniz. Bu yoldan düşünülerek birçok kişisel blog sitesi kurulmuştur. Ancak türkiyenin en iyi kişisel bloğu olmak istiyorsanız veya bu alanda kendinizi ilerletmek istiyorsanız öncelikle kişisel bloglar da olması gereken özellikler adlı makale yazımı sonuna kadar okumalısınız.

Bloglarda Olması Gerekenler

  • İletişim ve hakkımda sayfası olmazsa olmazlardandır. Kişisel bloğunuzu ziyarete gelen kullanıcılarınıza kendiniz ve yaşamınız hakkında bilgiler paylaşarak okurlarınıza karşı kendiniz hakkında bilgi verebilirsiniz.
  • Sosyal medya paylaşımlarınızı ve sosyal medyayı aktif olarak kullanmalısınız. Bu sayede sosyal medyanın gücünden de faydalanarak bloğunuza ziyaretçi kitlesi çekebilir, sosyal medya üzerinden sizin kişisel hesaplarınızı takip etmelerini sağlayabilirsiniz.
  • Blog isminizi adsoyad.com şeklinde olarak da ayarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizin kendiniz için oluşturmuş olduğunuz bir takma ad vb. var ise bunu da bloğunuzun domainini satın alırken bu şekilde alabilirsiniz.

    Kişisel Bloglarda Olması Gereken Özellikler

  • Blogunuzu sadece blog olsun diye değil, kendinizi uzmanlaşmış olarak gördüğünüz bir alan var ise veya okuduğunuz akademik bölüm hakkında da bir blog açabilirsiniz. Bunun yanı sıra kadın, yaşam, sağlık, alanları hakkında bilgiler paylaşmanız içinde bir kişisel blog kurabilirsiniz. Önemli olan sizin kendinizi hangi alanda başarılı görüyor olabilmenizdir.
  • Para kazanmak amacıyla içerik üretmeyiniz. Günümüz de web site kurarak çeşitli yöntemler ile para kazanmak isteyen birçok kişi mevcut.Böyle bir durumda kendinizi tam olarak o işe veremediğiniz ve olaya sadece maddi açıdan yaklaştığınız için, tam anlamıyla bir blogger olamazsınız.
  • Temanızı oluştururken en çok kullanılan popüler olarak tabir edebilecemiz temalardan uzak durun. Daha çok sade ve bloğunuzu ziyarete gelecek olan kullanıcılarınızın daha kısa bir süre de bilgi edinebileceği ve web siteniz daha kolay gezebileceği bir tasarım yapmanızı öneririm.
  • Kişisel olarak açmış olduğunuz bloglar da direk bilgi vermekten çok kendi duygu ve düşüncelerinizi de yazılarınızda ele alın. Bu sayede sizin bloğunuzu ziyaret eden kullanıcılar samimi bir dil ile yazılan makale ve içeriklerinizi sonuna kadar okuyacaktır.♥ Önemli ♥ Dilerseniz Kişisel Blog Nedir? Adlı yazıma Buradan Ulaşabilirisiniz. Ayrıca yorum olarak  size göre blogda olması gereken özellikler neler ise belirtirseni sevinirim.

 

İlginizi Çekebilir

2 yorumlar

Recep Hilmi TUFAN 12 Nisan 2018 - 07:54

Türkiye’nin en iyi kişisel blogu olma yolunda başarılar.

Cevap
OsmanALKAN38 13 Nisan 2018 - 18:25

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Cevap

Yorum bırak