Kişisel Blog Nedir? 2

Kişisel Blog Nedir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Bugün ki yazımızda kişisel blog nedir? Bu konu hakkında gelen sorulara en doğru ve net bir şekilde cevap arayacağız. Kişisel blog nedir? Faydaları nelerdir bunlardan da bahsedeceğiz. Öncelikle kişisel bloğun ne olduğunu detaylı bir şekilde ele alalım.

Kişisel blog, herhangi bir alanda kendisi hakkında veya başarılı olmuş alanda, çeşitli içerikler üreterek belirlemiş olduğunuz hedef kitleye hitap etmektir. Kişisel blogların en önemli özellikleri kişisel olarak kendi duygu ve düşüncelerini paylaşmak olduğu için, herhangi bir doğruluk ve önemlilik arz etmemektedir. Bunun yanı sıra, okurlarına bilgi sağlamakta önemli bir durumdur. Bilginin doğrulu ne kadar çok olursa, sitenizi bir kez daha ziyaret etmek isteyen kişiler artacaktır.

Kişisel Blogun Faydaları Nelerdir?

Kişisel bloğun kendi nezdinde sağlamış olduğu birçok faydası bulunmaktadır. Kişisel bloğun faydalarından gelin madde madde bahsedelim.

  • Duygu ve düşüncelerinizi paylaşırsınız
  • Tabiri caiz ise, içinizi dökmek ve duygu düşüncelerinizi paylaşmak için büyük önem arz etmektedir
  • Kendinizi başarılı görmüş olduğunuz alanda, bilgilerinizi okurlarınıza aktarırsınız.
  • Çeşitli blog yazarları ile tanışmış olursunuz ve tanımış olduğunuz çevre artmaktadır.
  • Blogunuzu çeşitli ulusal basının blog sayfalarında paylaşım yaparak hedef kitlenizi kendi bloğunuza çekmeyi başarabilirsiniz.<


  • Çevrenize karşı daha saygın bir konum elde edeceksiniz.
  • Blogunuz da devamli ve kaliteli içerikler ürettiğinizde, sizinle sponsorluk anlaşmaları isteyeceklerdir. Size uygun bir sponsor luk politikası izliyor ise anlaşma sağlayarak bloğunuzdan para kazanabilirsiniz.

Blog Kurmanın Zorlukları Nelerdir?

Yukarıda kişisel blog, kişisel bloğun faydalarından çeşitli başlıklar halinde incelemiş olduk. Şimdi herkesin kafasından geçen bloğun nasıl bir zorluğu var şimdi detaylı bir şekilde bundan bahsedelim. Aslında blog kurmanın çok fazla da zorluğu yoktur. Kişisel blog kurmak için, orta seviyede seo, webmaster ve wordpress bilginiz var ise bir kişisel blog kurmanız kolaydır. Ancak blog kurmanın en önemli ve zor yanı düzenli içerikler paylaşmanızdır.

Kişisel Blog Nedir?

Kişisel Blog Nedir?

Blogunuz’un ilk açılış tarihini şöyle bir hatırlayın, ilk zamanlarda birçok içerik üreterek, hedef kitlenizi belirlemek istemişinizdir, ancak belli bir süre geçtikten sonra bloğunuza yazı, üretirken çeşitli zorluklar ile karşı karşıya kalırsınız. Bu zorluklar ile de zaman zaman her blogger olduğu gibi bende karşılaşmaktayım.

Bilgisayar başına saatlerce otursak bile tek bir kelime yazamıyoruz. Bunun temel sorunu sosyal hayatta yaşadığımız bazı sıkıntılar olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu işi severek yapmış olduğumuz için birkaç gün sonra bloğumuza yazı ekleyerek içerik üretmeye devam ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak