Kişisel Blog Eğitim Seti

Kişisel Blog Eğitim Seti

Yazar Osman ALKAN
2 yorumlar

 

Kişisel blog kurmak isteyen veya kişisel blog nasıl kurulur? Diye düşünen blog kurma hevesinde olan kişiler için yeni bir eğitim seti daha hazırladım. Başlıktanda anlaşılacağı gibi kişisel blog eğitim seti sayesinde sizde hızlı ve kolay bir şekilde bloğunuzu açarak çeşitli makale yazıları veya düşüncelerinizi kendi bloğunuzda yayınlayabileceksiniz. Gelin şimdi maddeler halinde daha sonra başlıklar halinde konuyu ele alalım

  • Öncelikli olarak bir domain satın almanız gerekmektedir. Domaini size önerim eğer isim ve soyisim olarak alacaksınız, nic.tr adresinden satın almanız olacaktır. Hem daha uygun hem de daha güvenli olduğunu söyleyebilirim.
  • Hosting konusunda ise size öncelikli önerim orta seviye bir paket almanız olacaktır. Blogunuz da ilk yılınızı doldurduktan sonra benim gibi vds sunucuya geçerek kendi sunucunuzu kendiniz yönetebilir, sadece sizin domain adresiniz olacağı için seo anlamında da fayda sağlayabilirsiniz.
  • Diğer bir önemli durum ise, ne tür bir blog açacağınızdır. Eğer blog açmak istiyorsanız açalımda şurda dursun değil, insanlara nasıl faydalı olabilirim veya hangi alanda daha başarılı olduğunu düşünüyorsanız o alanda bir blog sitesi açabilirsiniz.
  • Rakip analizinizi mutlaka yapın. Sizin rakipleriniz aylık ne kadar ziyaretçi oluyor hangi konular trend de bunları incelemenizi tavsiye ederim.

Kişisel Bloglarda Olması Gereken Özellikler

Bu konu hakkında detaylı bir şekilde oluşturmuş olduğum makale yazıma BURADAN giderek detaylı bir şekilde konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca açacağınız blogda ne tür özellikler olması gerektiğini orada daha detaylı bir şekilde ele aldım.

Neden Blog Açmalıyım?

Kişisel blog açmak isteyen kişilerin kendi kendine sormuş olduğu bu soruya sizler için cevap aramaya çalıştım, sizlerde neden blog açmalıyım adlı makale yazıma giderek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kişisel blog açmak isteyen kişilerin kendi kendine sormuş olduğu bu soruya sizler için cevap aramaya çalıştım, sizlerde neden blog açmalıyım adlı makale yazıma giderek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kişisel Blog Eğitim Seti

Blogger Olmanın Püf Noktaları

Bir blog açtınız ama ilerleyen dönemde nasıl bir popülarite kazanabilirsiniz veya nasıl çalışmalar yaparak daha üst seviyelere gelebilirsiniz sizler için blogger olmanın püf noktaları adlı makale yazımda ele aldım.

Blog Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her blog yazarının makale yazıları veya günlük yazılar yazarken dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Sizler için bu yazımda blog yazarken dikkat edilmesi gerekenler neler  adlı makale yazımı oluşturdum.

Not: Sizlerin de kişisel blog eğitim seti adlı makale yazıma yorum kısmından görüş ve önerilerinizi belirtebilir, kişisel blog eğitim setinde olmasını düşündüğünüz konuları bana iletebilirsiniz.

Kişisel Blog Altın Seo Kuralı

Kişisel blog altın seo kuralı adlı makale yazım ile sizler için kişisel blog yazarlarının en çok nelere dikkat etmesi gerektiğine dair önemli ipuçlarının oluştuğu makale yazıma giderek sizlerde bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca seo konusunda olmazsa olmaz hangi konular var bu konulara da buradan ulaşacağınıza emin olabilirsiniz. Bunun yanı sıra sormak istediğiniz bir soru olur ise yorum kısmına belirtmeyi unutmayınız.

İlginizi Çekebilir

2 yorumlar

yalçın 9 Şubat 2019 - 19:53

Kısa ve net bir içerik olmuş. Elinize sağlık.

Cevap
OsmanALKAN38 9 Şubat 2019 - 20:48

Teşekkür ederim yalçın bey

Cevap

Yorum bırak