Kişisel Blog Altın Seo Kuralı

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Kişisel blog sahiplerinin ilerleyen zamanda  en çok okunan blog yazarları arasına girmesi için dikkat etmeniz gerekir. Bu blog yazımda blog açmak isteyen veya hali hazırda bir blog sayfası bulunan kişiler için blog altın seo kuralı makale başlığım ile sizler için çok önemli bilgiler paylaşacağım. Gelin şimdi sözü fazla uzatmadan konumuza geçelim.

Kişisel bloğunuzu kurduktan sonra her zaman ki gibi sürekli içerik girip, bu içeriklerin Google tarafında sıralamalarını kontrol edebilirsiniz. Sizlerin ilerleyen zaman Bu yazımda blogculukta olmazsa olmaz gerekli seo koşullar içerir. Şimdi içerik maddeler halinde inceleyelim.

Mobil Kullanılabilirlik

Mobil kullanılabilirlik son önem önemini artırarak devam etmektedir. Güna yaptığımızın çalışmalara veya geçirmiş olduğumuz zamana yapıyor. İnternet üzerinden mobil olarak sağlamaktayız.

Bu sayfayı web sitenizi Google Page Speed ​​kullanarak mobil uyumluluk kullanarak Google’ın kontrol edilmesini sağlar, ne gibi eksik ve hatalı çalışmalarınız var. Google Page Speed ​​şarj edilebilir bir avantajı ise, hangi hataların nasıl düzeltildiğie dair bilgiler de burada yer alabilir. Web master forumlarında bu tarz sorunlara nasıl bir çözüm yolu izleniyor.

Site Kodlama Haritası

Siteniz de en etkili olan site haritası ve seo tabanlı önemli olan site haritalarını doğru bir şekilde oluşturduğunuzu kontrol altında. Arama motoru botları bu konuda büyük hassasiyet duyuyor. Blog yazarları arasına girmenizde önemli rol oynayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kişisel Blog Eğitim Seti

 

Gereksiz Eklentileri Silin

Kişisel bloguuzu veya web sitenizi kuralı belli bir zaman geçmiş olabilir. Bu zamana kadar çeşitli temalar yükleyip silmiş olabilirsiniz veya çeşitli eklentiler kurup silmiş olabilirsiniz. Bu sayfayı sitenizi cpanel veya plesk paneli üzerinden kontrol ederek gereksiz dosya ve klasörleri alt yapmayı kaldırınız. Bu işlemi daha önce hiç yapmadırabilirsiniz sizlere tavsiye edebilirim. Bu işlemin ardından sitenizde gözle çalışmak yükselişler içindir.

Bunun yanı sıra wordpress, başka bir web tabanlı bir blog yönetiyorsunuz, şuanda kullanma yapmanız eklentileri kaldırmanız büyük önem arz etmektedir. Gereksiz eklentileri silerek web sitenizi rahatlatabilir, oluşabilecek herhangi bir güvenlik açıklarına bekliyoruz.

Sunucu Hizmetlerine Dikkat

Herhangi bir şekilde internet üzerinden araştırma yaparken ziyaret edeceğimiz sitelerin hızlı bir şekilde her zaman isteriz. Hızlı olmasının yanı sıra doğru ve sade bir şekilde ulaşmayı hedefleriz. Durum böyle olunca kullanmak türkçe de blog yazarlığı yapıyor ise, türk lokasyonlu bir sunucu hizmeti kullanır. Türkiye lokasyonlu bir hosting satın alırsak seo kullanıyor da bir katkısı olacağı kesindir.

Karanlıkta Göz Kırpmayınız

Kişisel bloğumuzu oluşturduk, düzenli olarak içerik giriyoruz ama ziyaretçimiz yok? Belki de bu sebepten blogcu arkadaşımız belli bir süre yeterince okunma ve ziyaretçi göremeyince blog yazmayı bırakmaktadır.

Bu işe başlarken 1 kişi bile bloğumu ziyaret etse benim için yeterlidir demiştim. Şuan aylık ve günlük olarak çok güzel bir rakamda kendi bloğuma içindir. Sizlerde emek ve gayretleriniz ile belli bir ziyaretçi kitlesine bakın.

Asıl konumuza dönecek olursak oluşturmuş olduğumuz blog yazılarımızı sosyal medya hesaplarımızda paylaşalım. Bunun yanı sıra, içeriklerimizin reklamını çok küçük ücretler kullanarak Google Adwors üzerinden reklam gösterimi yapıyor bloğumuzu ziyaret etmesini teşvik edebiliriz.

Blogcular arasından blogcular arasından isminizin duyulması gereken önemli neden. Bunun yanı sıra akılda kalıcılık yaratması da ayrı bir durumdur. Ayrıca sizlerin bu konu hakkında soru, görüş veya önerileriniz var ise, yorumlanmıştır belirtiniz lütfen unutmayınız.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak