Kendini Okutan Blog Yazısı Nasıl Yazılır? 2

Kendini Okutan Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

Yazar Osman ALKAN
5 yorumlar

Birçok blog yazarı arkadaşımın belki de en çok karşılaştığı sorunlardan biriside etkili ve kendini okutan blog yazısını tam olarak hazırlayamadığım dan kaynaklanmaktadır. Bende bu blog yazımda blog yazarları veya blog açmayı düşünen kişiler için böyle bir yazı kaleme almayı düşündüm.

Bu makale yazımı sonuna kadar okursanız, sizlerinde kafasında güzel bir blog yazısı nasıl yazılır? Sorusuna daha doğru ve net bir cevap bulacağınıza emin olabilirsiniz. Gelin şimdi başlıklar halinde bu konuyu inceleyelim.

Başlıkları ve Açıklamalara Dikkat

Etkili bir blog yazısı demek sizin sitenizde hem daha fazla zaman geçirmelerini hem de blogunuzun okunulabilirlik açısından daha fazla kişiye hitap etmenizi sağlar. Burada yapmanız gereken ilk adım etkili ilgi çekici bir blog yazısı başlığı belirlemeniz olacaktır.

Örnek verecek olursak; Antalya da kesin gezilmesi gereken 3 yer böyle bir başlık attığınızda insanların aklında aceba o 3 yer neresidir? Şeklinde bir soru belirdiği için sizin blog yazınıza tıklama olasılığı çok yüksektir.

İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Kişisel Blog Eğitim Seti

İlgi Çekici Resim ve Video

Sizin yazmak istediğiniz blog yazısı ile igili daha önceden çekilmiş YouTube videosu var ise onu incelemenizi tavsiye ederim. Eğer sizin anlattığınız konu ile alakalı ise, kendi blog yazınızın içinde o videoyu paylaşmalısınız. Bu süre zarfında okurlarınızın o videoyu izlerken blogunuzda geçirdiği süre de artmış olacaktır.

Bunun yanı sıra konu ile alakalı görseller paylaşırsanız okurlarınızın sürekli yazıları okurken sıkılmadan arada konu ile alakalı görsel içerikler görmesi de güzel karşılanacaktır.

Kendini Okutan Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

Sıralamaya Dikkat Edin

Burada anlatmak istediğim şey ise giriş, gelişme ve sonuç bölümünden oluşacak seo uyumlu bir makale yazısı hazırlamanız olacaktır. Bu sayede insanlar sizlerin makale yazılarını okudukça daha fazla bilgi almak ve nasıl olduğunu daha iyi anlamak için böyle bir yöntem izlemeniz iyi olacaktır.

Ayrıca sizlerinde bu konuda önermiş olduğu yöntemler var ise yorum kısmına belirterek makale yazıma katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki diğer yazılara da göz fırlatmanızı sizlere öneririm.

İlginizi Çekebilir

5 yorumlar

Mert 9 Mayıs 2019 - 13:56

Aslında ilkokulda bize biraz öğretildi bu. Kompozisyon yazma dersi gibi bir şey olurdu sanırım Türkçe derslerinde. Orada hep bahsedilirdi giriş gelişme sonuç bölümlerinin öneminden falan. Değerini şimdi şimdi anlıyoruz. 🙂

Cevap
OsmanALKAN38 10 Mayıs 2019 - 11:44

Kesinlikle hocam çok doğru bir tespit yapmışsınız (:

Cevap
Cihan Doğan 11 Mayıs 2019 - 18:14

makale yazmak zevkli ama kesinlikle photoshop bilmek lazım fotoğraf düzenlemesi yapmak için birde telifsiz resimler kullanmaya dikkat etmek lazım bu aralar çok sıkıntılı teşekkürler yazı için

Cevap
OsmanALKAN38 11 Mayıs 2019 - 18:16

Kesinlikle hocam sizlere bu konuda katılıyorum

Cevap
Ali Akkuş 14 Mayıs 2019 - 04:53

Tamamen realist olunduğu sürece kendini okutabilir diye düşünmekteyim.

Cevap

Yorum bırak