Kayıp Ve Çalıntı Telefon Nasıl Bulunur? 1

Kayıp Ve Çalıntı Telefon Nasıl Bulunur?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Kaybolan cep telefonunuza bir türlü koyduğunuz yerini bilmiyorsanız veya  çalındığından şüpheleniyorsanız cihazınızın nerede olduğunu görmek çok kolay! Kayıp veya çalınan cep telefonu bulmaksandığınız kadar zor değil, üstelik anlatacaklarımızla sadece kayıp veya çalınan akıllı cep telefonunuzu bulma işlemini değil, birçok işlemi de gerçekleştirerek cihazınızın uzaktan güvenliğini sağlayabileceksiniz. Bu sayede gönül rahatlıgıyla telefonunuzu kullanabilirsiniz. Gelin şimdi bu konuyu detaylı bir şekilde ele alalım.

Bildiğiniz gibi akıllı cep telefonu cihazlarında Android ve iOS işletim sistemine sahip olmak üzere birbirinden ayrılmaktadır. Bu ayrımdan dolayı, kayıp cep telefonu bulma işleminde de yapacağınız işlemler farklı olacaktır. O nedenle sizler için,hem Android kayıp telefon bulma hem de iPhone kayıp telefon için hazırlandı. Ancak bizde burada Android telefonlar için sizlere bilgi vereceğiz.. Her iki işletim sistemi içinde bu uygulamayı yükleyerek kullanım sağlaya-bileceksiniz.

Kayıp ve Çalıntı Cep Telefonu Nasıl Bulunur

Kayıp ve Çalıntı Cep Telefonu Nasıl Bulunur

 

Kayıp Android Telefon Nasıl Bulunur?

Android telefonunuzun kaybolduğunu düşünüyorsanız telefonunuzun konum belirlemesini, taratarak çok kısa bir süre içinde internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken gerçekleştirmeniz gereken yollarını sizlerle paylaşalım.

Öncelikle kayıp Android telefonu bulmak için akıllı cep telefonunuzda, daha önceden Find My Device uygulamasını indirmiş, cep telefonunuzda aktifleştirme yaparak yükleme işlemini tamamlamış olmalısınız.

İsterseniz, İlk olarak bu uygulamanın telefona nasıl indirildiğini ve kullanıldığını anlatalım. Eğer telefonunuz yüklü değilse bu işlemi uygulayın ve böylece önleminizi baştan alın. Aksi takdirde cihazınızı bulamazsınız. Bu durumunda kimsenin başına gelmesini istemeyiz.

Kayıp ve Çalıntı Cep Telefonu Nasıl Bulunur

Kayıp ve Çalıntı Cep Telefonu Nasıl Bulunur

Kayıp Android Telefon Bulmak İçin Uygulama!

Find My Device uygulamasını Android marketinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Bu uygulamayı android uygulamalı akıllı telefonlarınıza indirmelisiniz. Bu uygulama yüklemek için gerekli birkaç ayardan bahsedelim. Aşağıda yer alan bilgileri cihazınızda kontrol edin.Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra, Android cihazınızın ayarlarından konum servislerini aktif hale getirin. Bu işlemi yapmak için konumu aktifleştirmeniz gerekmektedir.

Eğer akıllı cep telefonunuzda cihazımı bul özelliği kapalıysa bu işlem adımlarını takip edin. Cihazınızın ayarlar menüsünden “Güvenlik ve Konum” veya Google seçeneğini seçin ardından “Güvenlik”  son olarak “Cihazımı Bul’a” dokunun. Aşağıda belirteceğimiz seçenekleri aktif edin.

  • Bu cihaz konumunu uzaktan belirle seçeneğine tıklayın.
  • Uzaktan kilitleme veya silme işlemine izin ver.

Bu seçenekleri seçtikten sonra cihazınız artık uygulama aktif hale gelecektir. Bu uygulama sayesinde de telefonunuzun yeri çok kısa bir süre de bularak kullanım sağlaya-bileceksiniz. Dilerseniz telefonunuzu uzaktan kilitleyebilir veya telefonunuzu temizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak