Kapatılan Facebook Hesabı Açma 2

Kapatılan Facebook Hesabı Açma

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Bu yazımızda sosyal medya hesaplarından birisi olan facebook için, kapatılan facebbok hesabı açma yazısını ele almaya karar verdik. Bu yazı ile birlikte sizler de artık kapatılan facebook hesabı açma işleminizi daha kısa bir süre içinde hesabınızı geri aktif edebileceksiniz. Bu sayede sosyal medya platformlarından eksik kalmadan gönderiler paylaşabilecek ve yorumlar yapabileceksiniz.

Dilerseniz öncelikle Facebook hesabınızın neden kapatılabilir? Sorusuna maddeler halinde cevap arayalım.

  • Sahte Ad veya Kullanıcı adı kullanmak
  • Diğer kullanıcıların bilgileriyle hesap açmaya kalkarsanız
  • Herhangi bir şekilde Facebook’un belirlemiş olduğu, izinsiz davranışlara devam ederseniz
  • Flört, taciz, reklam gibi Facebook izin vermeyen türden paylaşımlar yaparak diğer kullanıcıları rahatsız ederseniz;

    facebook hesabınızı kapatmış olabilir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler Facebook kendi belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde hazırlanmıştır. Bunun yanı sıra farklı sebepler den dolayı da facebook hesabınız kapatılmış olabilir. İşte tamda bu yazımızda kapatılan facebook hesaplarını açma sayesin de hesabınızı geri aktif edebileceksiniz.

    Kapatılan Facebook Hesabı Açma

    Kapatılan Facebook Hesabı Açma

Facebook Hesabınızı Aktif Hale Getirme

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sebeplerden dolayı veya farklı bir nedenden kaynaklı olarak hesabınız kapatılmış ise aşağıdaki adımları izleyerek, facebook hesabınızı aktif hale getirme işleminizi yapabilirsiniz. Öncelikle facebook hesabınız aktif hale getirmek için, bilgilerinizin aktif doğru ve tam bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Ancak bu saye de hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra facebook un kullanıcıları için oluşturduğu yardım merkezinden konu açarak yetkili kişilerden yardım isteyebilir, diğer kullanıcıların bilgilerinden faydalanmak isteyebilirsiniz.Bunun yanı sıra hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak adına, facebook sizden kimlik fotokopinizi isteyebilir. Bu gibi durumda kimlik bilgilerinizi mail yoluyla facebook yetkililerine göndermeniz gerekmektedir. Bu uygulamanın tek amacı hesabınızın size ait olduğunu göstermek amaçlıdır.

Siz facebook üzerinden yetkililere ne derece doğru ve düzgün bilgi akışı sağlarsanız sizin hesabınızın aktif hale getirilme olasılığı da o kadar artmaktadır. Bu yüzden sizden isteğim bilgilerinizi doğru ve düzgün bir şekilde doldurmanız dır.

Ayrıca buradan Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır yazımıza ulaşabilir, bu konu hakkında sormak istediğiniz bir soru olursa yorum olarak veya mail yoluyla bana iletirseniz, sorununuza en kısa sürede çözüm bulmak için yardımcı olmaya çalışacağım.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak