Kanada da Yapılacak Kolay İş 2

Kanada da Yapılacak Kolay İş

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Yurt dışında diğer ülkelere bakarak daha kolay vatandaşlık alabilen kanada için bu yazımızda kanada da yapılacak kolay 10 iş adlı makale yazım da ele aldım. Ayrıca bu yazımızda kanada iş imkanları, kanada’da yapılacak işler içinde detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz. Gelin maddeler halinde şimdi iş imkanlarından bahsedelim.

  • Düz İşçi Olarak Çalışmak

Düz işçi olarak çalışmaktan kastım temizlik vb. işler ile ilgilenen birçok işte kanada da çalışmanız mümkün olacaktır. Kanada ya ilk defa gittiğinizde bulabileceğiniz en kolay ve herkes tarafından yapılabilecek işlerden biri de temizlik işçisi veya düz işçi olmak olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Düz işçi olarak kanada da saatlik 15 dolar civarında bir kazanç elde edebilirsiniz.

  • Komi Olarak Lokantalarda Çalışmak

Kanada da yapılacak diğer işlerden birisi de komi olarak lokantalarda görev almanız olacaktır. Öğrenci olanlarında kanadaya geldiğinde çalışma alanı olarak özellikle tercih ettiği iş sahalarından birisi olarak çalıştıkları alan olduğunu söylemeliyiz. Komi olarak çalıştıgınız alana göre aldığınız ücrette değişiklikler gösterebilir. Ancak ortalama bir fiyat söyleyecek olursak, saatlik olarak 15-17 dolar arası bir ücret ödemesi çalıştıgınız yer tarafından size yapılacaktır.

Kanada da Yapılacak Kolay İş

  • Garson Olarak Görev Almak

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz işler gibi buda sizlerin yapabileceği diğer işlerden biri de garson olarak görev almak olacagını söyleyebilirim. Garson olarak görev almanız bir örgenci iseniz sizin belli başlı ihtiyaçlarınızı karşılamak ve yaşamınızı sürdürmek için önemli bir detay olduğunu söylemeden geçemeyiz.

  • İlgi Alanlarınıza Göre Çalışma Alanları

İlgi alanlarına göre çalışma alanları olarak adlandırdıgım bu başlıkta aslında kişisel olarak değerlendirme yapmanız gerektigini söylemeliyim. Burada amaç tamamen sizin ilgi alanlarınıza göre bilgi seviyenize göre çalışma alanlarınızı bilmektir. Örnegin bilgisayar tamiri veya web site yönetimi alanında uzaman iseniz belli ücretler karşılıgında sizlere insanlar web sitelerinizi kurabilirsiniz. Diğer bir örnek verecek olursak, örneğin siber güvenlik alanında uzman veya çalışma yapmış iseniz özellikle artan siber saldırılar karşısında büyük ihtiyaç duyulan siber güvenlik uzmanı olarak çeşitli firmalar da çalışabilirsiniz.

Ayrıca bu konuda sizlerinde bildiği veya önerdiği çalışma alanları var ise yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bunun yanı sıra BURADAN gelmiş geçmiş en başarılı girişimciler adlı makale yazıma da ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak