İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 1

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Yazar Osman ALKAN
1 yorum

Günde milyarlarca tıklama gelen birçok insanın çeşitli konularda bilgi aramasını sağlayan İnternet için bugün ki, yazımızda bahsedeceğiz. Konumuz ise; İnternet’ten Para Kazanma Yöntemleri yöntemleri olacaktır. Günde bu kadar sayıda tıklanma gelen ve araştırma yapılan web siteleri üzerinden’de nasıl para kazana bileceğinizden bahsedeceğiz. Gelin şimdi başlıklar halinde İnternet’ten Para Kazanma Yöntemlerin’den bahsedelim.

Blog Kurun

Kendinizi hangi alanda başarılı görüyor iseniz o alanda blog kurmanızı tavisye ederiz. Bu sayede çeşitli makale ve bilgiler paylaşarak para kazanabilirsiniz. Bu paylaşmış olduğunuz içeriklere backlink alımı şeklinde para kazanmanız mümkündür. Ancak bunun için arama motorları üzerinde ilk sıralarda çıkmanız gerekmektedir. Bu şekilde backlink alımı ile para kazanma şansınız daha da yükselecektir.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Adsense İle Para Kazanma

Eğer bir bloğunuz veya web siteniz var ise, buraya Google ile iş birliği yaparak para kazanmanız da mümkündür. Bunu sağlamak için öncelikle sağlam bir içerik kalitesine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, oluşturmuş olduğunuz içerikler kaliteli ve özgün olması gerekmektedir.

Eğer özgün içerik paylaşımı sağlarsanız, hem arama motorlarında ilk sıralarda gözükürsünüz hemde web sitenize gelen ziyaretçi sayısı’da bir o kadar artar. Belli bir ziyaretçi kitlesi ve içerik oluşturduktan sonra, adsensen başvurusu yaparak web siteniz veya bloğunuza, çeşitli banner reklamları yerleştirerek gösterim ve tıklama başına Google size ödeme yapacaktır. Adsense ile bu şekilde para kazanabilirsiniz.

Makale Yazarlığı

Milyonlarca internet sitesi olduğundan dolayı buralara özgün ve seo uyumlu makaleler satın alınması gerekmektedir. Eğer sağlam bir site ise, web site sahibi çeşitli forum ve siteleri ziyaret ederek seo ve imla kurallarına uygun makale yazarları arayacaktır. Sizin’de daha önceden bir makale yazarlığınız var ise web site sahipleri ile iletişime geçerek ücretli makale satışı yapabilirsiniz.

Makale yazarı olabilmek için birçok etken vardır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekir ise, seo uyumu cümle akışı anlatım bozukluklar ve başlık ile ilk paragrafta geçmesi gibi çeşitli birçok kriterden bahsedebiliriz. Bu işleyişi doğru bir şekilde anlar ve makale yazımı sağlar iseniz internet üzerinden bu şekilde para kazanabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi

İnternet üzerinden sizde görmüş iseniz çeşitli alanlarda ( kırtasiye, hosting, ayakkabı, çanta ) satışları mevcuttur. Sizde bir domain ve hosting alarak çeşitli anlaşmış olduğunuz firmalar ile satış işlemi yapabilirsiniz. Ancak e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız biraz zaman ve emeğe ihtiyacınız bolca olacaktır.
Ayrıca sosyal medya üzerinden de tanıtımınızı yapmanız gerekmektedir. Bu sayede ilerleyen günlerde e-ticaret sitenize ziyaret eden kişiler alışveriş yaparak size para kazandırmaktadır. Bu şekilde de İnternet üzerinden para kazanmanız mümkün olacaktır.

YouTube Kanalı Açmak

Dünya genelinde her gün milyonlarca tıklama alan YouTube üzerinden para kazanmanız mümkündür. Peki nasıl? Şöyle ki, bir YouTube kanalı açarak çeşitli alanlarda videolar paylaşmanız gerekmektedir. Burada kategorileri siz belirtmektesiniz. Burada size tavsiyemiz en çok izlenen video kategorilerine göre bir kanal açarsanız daha hızlı bir şekilde büyümeniz gerçekleşecektir. Ayrıca ücretli ve ücretsiz olarak YouTube kanalınızı tanıtmanız size artı fayda sağlayacaktır.

Sosyal Medyadan Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Sosyal medya üzerinden çok kolay bir şekilde para kazanmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tek şey belli bir hitap edeceğiniz kitle olmalıdır. Bunun yanı sıra sosyal medya üzerinde ( Facebook, Instagram ve Twitter ) takipçi sayınızın ve etkileşim sayınızın fazla olması gerekmektedir.

Zaten siz e-mail adresinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşır iseniz, ürünlerini sizin sosyal medya hesabınızda tanıtmak isteyen kişiler çok kolay bir şekilde sizinle iletişime geçecektir. Kısaca İnternetten Para Kazanma Yöntemleri ni bu şekilde sıralayabiliriz. Yukarıda bahsetmiş olduğum üzere eğer İnternet’e merakınız var ise para kazanmanız da o kadar iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir

1 yorum

adana web tasarım 9 Temmuz 2018 - 09:45

Kolay bir iş degil emek olmadan yemek olmuyor. Yazınızda çok haklısınız başarılarınızın devamını dilerim

Cevap

Yorum bırak