İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Bugünkü yazımızda, İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? Bundan bahsedeceğiz. Bu konu İnstagrama yeni gelen özellik sonucunda herkesin dikkatini çekmiş, bazılarımız için güzel bir uygulama sayılır iken, bazı kullanıcılarımız içinde pek de hoş karşılanmamıştır. Gelin şimdi İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? Bu özelliği kullanmak istemeyen arkadaşlarımız için detaylı bir şekilde ele alalım.

İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

İnstagram son görülmeyi kapatmak için öncelikle kullanmış olduğumuz, instagram hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardında ayarlar sekmesine girmemiz gerekmektedir. Ayarlar sekmesine girdikten sonra, sayfamızı aşağıya doğru indiriyoruz. Buradan hareket durumu göster sekmesi eğer önceden kapatmamış iseniz, sizde aktif olarak gözükecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=NtK0IzNMRuE

Siz bunu ayarlar sekmesinde sayfanızı aşağıya doğru indirdiğinizde, rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Eğer sizde hareket durumu göster seçeneği aktif ise onu pasif hale çekmeniz gerekmektedir.

Ayrıca bu işlemi çok kısa bir sürede kapatmanız için bir video hazırladım. Sizde hem teorik olarak almış olduğunuz bilgi sayesinde işlem yaparken hemde video sayesinde pratik olarak da bu işlemi görüntülemiş olacaksınız.

Son Görülme Sekmesinin Avantaj ve Dez Avantajları

Peki bu hareket sekmesi ne işe yaramaktadır? Şeklinde bir soru ile karşılaşacak olursak, öncelikle sizi takip eden kişilerin instagram hesabınıza en son ne zaman giriş yaptığınızı gösterecektir. Bu özellik sayesinde direk mesaj üzerinden konuşmak istediğiniz kişilerin aktif veya en son ne zaman aktif olduğunu görüntüleye bileceksiniz.

Bir çoğumuz için güzel bir özellik olsa da bazı arkadaşlarımız bu konuda hiçte hoşnut değildir. İşte tam buradan son görülme sekmesini kapatarak çok kısa bir süre içinde bu işlemi halletmiş olacaksınız.

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak