Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir? 2

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

Sosyal medya kullanıcılarının karşısına çıkmış olduğu önerilenler kısmı hiç dikkatinizi çekti mi? Özellikle Instagram kullanıcıları için, Instagram önerileri neye göre belirlenir? sizler için detaylı bir şekilde bilgi vereceğim.Günlük birçok fotoğraf, video paylaşım merkezlerinden birisi de Instagramdır.

Burada insanlar çeşitli anılarını, önemli görmüş oldukları videoları takipçileri ve sevdikleri ile paylaşmaktadır. Hal böyle olunca birçok kişiye hitap etmek, daha fazla kullanıcılara ulaşmak için öneriler kısmında çıkmanız önemli bir hal almaktadır.

Instagram Önerileri Nasıl Belirlenir?

Aslında bu soruya cevap olarak en genel tanımı verebiliriz. Ancak öncelikle bu öneriler kısmını belirlerken Instagramın kendi gizlilik politikası içinde olduğunu unutmayalım. Ancak genel bir tanım olarak ele alırsak; gün içerisinde paylaşılan en çok fotoğraf, video ve kayıtlar öneriler arasında çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra, en çok etkileşim alan hastagli fotoğraflar, videolar da yer almaktadır. Bu fotoğraf ve videoların en çok beğenilen ve yorum yapılanları da öne çıkardığını söylemeden geçemeyiz.

Instagram Kişi Önerisi Neye Göre Belirlenir?

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir?

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir?

Instagram kullanıcılarının özellikle bileceği üzere sadece video ve fotoğraf önerilenler kısmı bulunmamaktadır. Burada diğer bir özelligi, Instagram kişi önerisi de öne çıkmaktadır. Şimdi gelin diğer bir aklınıza takılan Instagram kişi önerisi neye göre belirlenir? Sorusuna en doğru ve net cevabı arayalım…

Instagram kişi önerilerini keşfet kısmında karşınıza çıkarır iken çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Bunlardan bazıları, sizin daha ilk kayıt olduğunuzda telefon numaranız, e-posta adresiniz ve kişisel bilgilerinizden yola çıkarak bir takım sonuçları karşınıza çıkarmaktadır. Bunlardan yola çıkarak sizin tanımış olduğunuz ve takip etmediğiniz kişileri keşfet kısmında öneri olarak belirlemektedir. Kısaca instagram kişi önerisi keşfette bu şekilde çıkmaktadır.

Instagram Yeni Katılanlar Nasıl Öneri Alır?

Instagrama yeni katılan kullanıcılar için daha önceden açmış oldukları varsa hesapları ile ilgili bağlantıları karşısına çıkarabilmektedir. Bunun yanı sıra kullanmış olduğu ülke geneli en çok takip edilen hesapları önerilenler kısmında karşımıza çıkarabilmektedir.

Instagram yeni katılanlar nasıl öneri alır? Sorusuna bu şekilde kısa ve net cevap verebiliriz. Bunun yanı sıra yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi en çok etkileşimli hesapları da karşımıza çıkarabilir. ♦Önemli♦: Bu konu hakkında sizlerinde soru ve düşünceleri varsa yorum kısmına belirtirseniz çok mutlu olurum.

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak