Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım? 1

Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım?

Yazar Osman ALKAN
0 yorum

En popüler sosyal medya hesaplarından birisi de Instagram dır. Instagram üzerinden günlük hayatta veya önemli anlarımıza ait birçok resim paylaşımı sağlarız. İstemedigimiz herhangi bir durumla karşılaştığımızda veya bir sinirle Instagram hesabımızı kapatabiliriz.

Bu yazımızda Instagram hesabımı sildim nasıl geri alabilirim başlığı ile silinen Instagram hesaplarını nasıl geri alabiliriz bu konu üzerinde duracağız. Bunun yanı sıra yanlışlıkla silinen instagram hesaplarını geri alma işleminden de bahsedeceğim. Gelin şimdi bu konuyu detaylı bir şekilde ele alalım…

Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım?

Silinen Instagram hesaplarınızı geri almanız için yapmanız gerek önemli birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımlar sayesinde, silinen Instagram hesaplarınızı geri alma işlemi veya kapatılan Instagram hesaplarını kurtarma işlemi yapabileceksiniz.

Öncelikle yapmanız gereken işlem, Instagram yardım merkezine gitmenizdir. Buradan yardım merkezine ulaşabilirisiniz. Instagram hesabınızı kurtarmanız için yapmanız gereken ilk işlem bu olacaktır.Daha sonra, vermiş olduğumuz linkten karşınıza çıkan sayfayı tam ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Bu sayfada Instagram hesabınızın donduruluguna dair sizden birkaç soru cevap eşliğinde bilgi paylaşımı yapmanız istenecektir. Karşınızda çıkan sorulara biraz sonra vereceğimiz cevaplar ile doldurmanız halinde Instagram hesabınızı geri alma işleminiz çok kısa sürede mail olarak size dönüş yapılmasına sebep olacaktır.

  • Bir işletmeyi veya ürünü temsil etmek için mi kullanılıyor? ( Hesap türünüze göre evet veya hayır seçeneğine tıklayınız )
  • Nüfus cüzdanınızda yazan isim ve soyisim: Hesabınızı geri almak için doğru isim ve soyisim giriniz.
  • Instagram Kullanıcı Adınız: Buraya almak istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazınız.
  • E-posta Adresiniz: Buraya almak istediğiniz Instagram hesabı için kullandığınız mail adresinizi yazınız.
  • Hangi Ülkede Yaşıyorsunuz?: Yaşadıgınız ülkeyi seçim yapınız.

    Instagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alırım?

Instagram Hesabını Geri Almak İçin Son Aşama

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgileri doğru ve tam bir şekilde doldurmanız halinde Instagram ekipleri tarafından hesabınız incelemeye alınacaktır. Instagram hesabını geri almak için son aşama budur. Burada kullanıcı tarafından yapılacak başka bir işlem bulunmamaktadır.

Tamamen Instagramın kendi belirlemiş olduğu politika ve kurallarına uygun olursa yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi mailinize hesabınızı geri almanız için aktivasyon kodu gelecektir. Bu işlemler için Instagram tarafından net bir tarih verilmemektedir. Ancak en kısa sürede hesabınızın geri açılması uygun görülür ise size mail gönderilecektir.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum bırak